Neapol 2019 - dzień 10. [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 13.07.2019, 00:02

Uniwersjada w Neapolu się kończy, ale to nie znaczy, że w ostatnim dniu zmagań zabraknie emocji z Polakami w rolach głównych. Wręcz przeciwnie! Wieczorem o powiększenie dorobku medalowego polskiej reprezentacji powalczą lekkoatleci, a na deser czeka nas bitwa o złoto w siatkówce! Rywalami podopiecznych Pawła Woickiego będą gospodarze. Bądźcie z nami!

Starty Polaków

Program dnia

Relacja na żywo

Tym medalowym akcentem kończymy relacjonowanie Uniwersjady w Neapolu. Biało-Czerwoni kończą zmagania w studenckich igrzyskach z dorobkiem 15 medali (4 złote, 2 srebrne, 9 brązowych). Dziękujemy, że byliście z nami przez ostatnie 10 dni!

Siatkówka - Włosi wykorzystują pierwszego meczbola i wygrywają w tie-breaku 15:10. Polska po sześciu latach ponownie kończy Uniwersjadę ze srebrem w siatkarskim turnieju mężczyzn. Szkoda, bo rywale byli w zasięgu. Jednak popełniliśmy dziś zbyt dużo błędów.

Siatkówka - Ojoj. Czerwona karta dla naszego zespołu. 14:10 i cztery piłki meczowe dla gospodarzy.

Siatkówka - Giulio Pinali posyła asa. 13:10 dla rywali i złoto się oddala... Halaba wraca na boisko.

Siatkówka - Po bloku na Filipiaku rywale obejmują prowadzenie 12:10... Czas dla Polaków. Musimy natychmiast zacząć odrabiać straty.

Siatkówka - No i znów remis. Kamil Semeniuk nie kończy ataku, sytuację wykorzystują rywale. 9:9.

Siatkówka - Mamy dwa punkty przewagi przy zmianie stron! As Lemańskiego i błąd w ataku Włochów. 8:6 dla Polski!

Siatkówka - Cały czas gra punkt za punkt, żadna z drużyn nie potrafi wypracować sobie przewagi. 5:5.

Siatkówka - Tie-break od początku wyrównany. Są i dobre akcje i błędy po obu stronach. 3:3.

Siatkówka - Doprowadziliśmy do remisu 23:23, ale kolejne dwie akcje wygrali Włosi. Atak Pinalego i as serwisowy wprowadzonego zadaniowo Romano sprawiają, że o zdobyciu złotego medalu Uniwersjady zadecyduje tie-break!

Siatkówka - Gonimy! Jest szansa jeszcze powalczyć w tym secie! Dobre zagrywki Kędzierskiego, atak Semeniuka i blok! 23:22 i mamy kontakt z rywalem!

Siatkówka - Po bardzo długiej akcji z pięknymi obronami piłkę na aut wyrzuca Giulio Pinali. 23:20 dla Włochów. Czy Polacy jeszcze się zerwą do ataku?

Siatkówka - Psujemy zagrywkę za zagrywką. Chyba chcemy już grać piątą partię... 22:17 dla Włochów.

Siatkówka - Końcówka czwartej partii i Włosi bardzo blisko doprowadzenia do tie-breaka. Po punktowym bloku na Filipiaku i dobrej akcji ze skrzydła gospodarze prowadzą już 20:14. Na boisku Lipiński.

Siatkówka - Przewaga gospodarzy rośnie. Sędziowie znów rozdają punkty po gospodarsku, ale nic na to nie poradzimy. Nasza sytuacja nie wygląda dobrze - Włosi prowadzą 16:12.

Siatkówka - Włosi atakują bardziej dynamicznie, podbijają nasze akcje i kończą kontry. Skuteczność Polaków pozostawia sporo do życzenia. Rywale prowadzą 13:10 i trener Woicki prosi o czas.

Siatkówka - Gramy punkt za punkt. Jest nerwowo, obie drużyny wyrzucają piłki w aut. 10:10.

Siatkówka - Włosi się nie poddają. Zagrzewani do boju przez miejscową publiczność doprowadzają do remisu, a na przerwie technicznej prowadzą 8:7.

Siatkówka - Dobry początek czwartej partii w wykonaniu Polaków. Od pierwszych wymian wychodzimy na dwupunktowe prowadzenie (4:2).

Siatkówka - W końcówce ciężar zdobywania punktów biorą na siebie atakujący. Na mocny atak Pinalego w kolejnej akcji pięknym zbiciem po skosie odpowiada Filipiak. Wygrywamy trzecią partię 25:22 i ponownie obejmujemy prowadzenie w meczu!

Siatkówka - Po ataku Filipiaka z prawego skrzydła mamy trzy okazje do zakończenia seta (24:21). Na zagrywkę wchodzi Patryk Niemiec.

Siatkówka - Kolejny punkt Włochów i rywale łapią z nami kontakt (21:20). Paweł Halaba wraca na boisko i mamy przełamanie (22:20).

Siatkówka - A jednak Włosi gonią w końcówce. Kilka błędów po naszej stronie, niepewne przyjęcie serwisów Pinaliego i z pięciu punktów zapasu zostały tylko dwa... 21:19.

Siatkówka - Bardzo ładny przerzut do tyłu przez całe boisko do Filipiaka i prowadzimy 19:14. Przewaga wydaje się być "bezpieczna".

Siatkówka - Po bloku Lipińskiego schodzimy na przerwę z prowadzeniem 16:11. Jest dobrze, ale nie zapeszajmy.

Siatkówka - Kamil Semeniuk show! Kolejny as naszego przyjmującego i dobre akcje polskich skrzydłowych. 15:10 dla Biało-Czerwonych.

Siatkówka - Kontynuujemy dobrą grę i odskakujemy od rywali! Semeniuk wciąż świetnie serwuje, zdobywając drugiego asa. Blokiem punktuje Nowakowski. Prowadzimy 12:10.

Siatkówka - Wreszcie! Błąd Włochów na zagrywce, a w kolejnej akcji as Semeniuka! Remis! 10:10.

Siatkówka - Paweł Woicki robi zmianę na przyjęciu. W miejsce Pawła Halaby na boisku pojawia się Bartłomiej Lipiński. Wciąż jednak nie możemy dogonić Włochów, którzy utrzymują 2 punkty przewagi (9:7).

Siatkówka - Filipiak kolejny raz zatrzymany blokiem i gospodarze schodzą na przerwę prowadząc 8:6.

Siatkówka - Polacy mają problem z przebiciem się przez włoski blok. Rywale obejmują prowadzenie 6:4.

Siatkówka - Znów oglądamy fragment wyrównanej gry. Po czterech akcjach w trzecim secie na tablicy wyników remis 2:2.

Siatkówka - Wykorzystują pierwszą z nich. Długą akcję kończy Pinali (25:20). W setach mamy 1:1 i gramy od nowa.

Siatkówka - Po błędzie serwisowym Semeniuka Włosi mają cztery piłki setowe (24:20).

Siatkówka - Jedna zła decyzja sędziowska i cztery proste błędy Biało-Czerwonych. Nie wygląda to dobrze. Rywale prowadzą 23:19...

Siatkówka - Odzyskaliśmy 2 punktową przewagę, ale po kontrowersyjnej decyzji sędziego - który widział blok, którego nie było - Włosi doprowadzili do remisu 19:19. A także wygrali dwie kolejne akcje i objęli prowadzenie 21:19. Czas dla Polski.

Siatkówka - Dwa błędy Polaków - popsuty serwis i nadepnięcie linii 3 metra - i na tablicy wyników mamy remis 16:16.

Siatkówka - Włosi nie popełniają już tak wielu błędów jak w pierwszej partii i są dużo skuteczniejsi. Ostatnie akcje obu drużyn mają niezłe tempo i mogą się podobać. Na przerwę techniczną schodzimy po dobrym ataku Lemańskiego (16:14).

Siatkówka - Tym razem nie udaje się zbudować dużej przewagi. Gra toczy się punkt za punkt, ale najważniejsze, że Biało-Czerwoni utrzymują dwa oczka zapasu nad rywalami (13:11).

Siatkówka - Po przerwie technicznej Polaków dopadła lekka dekoncentracja. Seria błędów naszej drużyny i z pięciu punktów przewagi został jeden (8:7). Przerwa dla Polski i czas, by się ogarnąć na przyjęciu.

Siatkówka - Ciśniemy Włochów zagrywką. Najpierw dobra seria Jana Nowakowskiego pozwoliła objąć nam prowadzenie 5:2, a następnie w polu serwisowym stanął Filipiak i zaserwował kolejnego dziś asa (7:3).

Siatkówka - Początek drugiej partii wyrównany, obserwujemy grę punkt za punkt. Po ataku Lemańskiego prowadzimy 3:2.

Siatkówka - Rywale obronili pierwszego setbola, ale przy kolejnej dobrej akcji ze środka Lemańskiego skapitulowali. 25:16 i 1:0 dla Polski.

Siatkówka - W końcówce w nasze poczynania wdało się lekkie rozprężenie i Włosi zdobyli kilka punktów. Po skutecznej akcji na siatce Lemańskiego mamy szereg piłek setowych przy stanie 24:15.

Siatkówka - Włosi z trudem zdobyli 10. punkt w secie. Na koncie Polaków jest już ich 21.

Siatkówka - Polacy w pełni kontrolują sytuację na boisku i bardzo pewnie zmierzają do wygranej w inauguracyjnej odsłonie meczu. Po ataku Kamila Semeniuka prowadzimy 16:8.

Siatkówka - Powiększamy przewagę! Gramy dobrze w przyjęciu, Lemański wyprowadza dobre ataki ze środka, a przed chwilą dwa asy zaserwował Bartosz Filipiak! Jest już 12:6 dla Polski i Włosi wydają się bezradni. Biorą kolejny czas.

Siatkówka - Po skutecznym zbiciu Halaby ze skrzydła Biało-Czerwoni schodzą na przerwę techniczną prowadząc 8:5.

Siatkówka - Po kiepskim otwarciu Włosi się otrząsnęli. Na razie punkty padają seriami. Po 5 wygranych akcjach Polaków, cztery kolejne wymiany wygrali Włosi. Przed chwilą asem serwisowym popisał się Ricci (5:4). O czas tym razem prosi Woicki.

Siatkówka - Świetny początek Biało-Czerwonych! Cztery akcje i cztery udane ataki Polaków. Prowadzimy 4:0 i rywale biorą czas.

Siatkówka - Zaczynamy podstawową szóstką: z Filipiakiem w ataku, Kędzierskim na rozegraniu, Nowakowskim i Lemańskim na środku siatki oraz na przyjęciu z Halabą, Semeniukiem i Masłowskim. Polscy siatkarze ostatnio na Uniwersjadzie grali w 2013 roku w Kazaniu. Wówczas zdobyliśmy srebrny medal, ulegając Rosji w finale. Jak będzie dziś?

Lekkoatletyka - Jest brąz męskiej sztafety 4x400 m!

Siatkówka - Już za chwilę wielkie siatkarskie emocje! Walkę o złoto na parkiecie w Neapolu stoczą Polacy i gospodarze imprezy. Trzymamy kciuki za podopiecznych Pawła Woickiego!

Lekkoatletyka - Polacy pobiegną w składzie Suwara, Kowaluk, Duszyński i Dobek.

Lekkoatletyka - Przed nami ostatnia konkurencja lekkoatletycznej części uniwersjady - sztafeta 4x400 m mężczyzn. Polacy wystawili dość mocny skład, jest szansa na medal.

Lekkoatletyka - Bartłomiej Stój nie poprawił się w ostatniej próbie i ostatecznie kończy konkurs rzutu dyskiem na 6. miejscu.

Lekkoatletyka - Żeńska sztafeta 4x400 m kończy finał na 4. miejscu. Do medalu zabrakło 0.03 s. Polki wygrywały tę konkurencję na ostatnich trzech uniwersjadach.

Lekkoatletyka - Po piątej kolejce Stój spada na 6. lokatę. Do medalu musiałbym przekroczyć 63,5 m.

Lekkoatletyka - Stój nie poprawia się w czwartej kolejce. Polak spadł na 5. pozycję.

Lekkoatletyka - W trzeciej kolejce finału dyskoboli Bartłomiej Stój uzyskuje 61.09 m. Daje mu to na razie 4. miejsce.

Lekkoatletyka - Żeńska sztafeta 4x100 m zgubiła pałeczkę na ostatniej zmianie i nie ukończyła finału. Złoto dla Szwajcarek.

Taekwondo - W pojedynku półfinałowym Polki przegrywają z Tajwankami 3:16, ale i tak kończą Uniwersjadę z brązowymi medalami!

Taekwondo - Polki wygrywają z Chinkami 12:11 w ćwierćfinale turnieju drużynowego, dzięki czemu są już pewne co najmniej brązowego medalu! W walce o finał zmierzą się z Tajwankami.

Lekkoatletyka - W sesji porannej rozdano medale w półmaratonie. Wśród kobiet, całe podium zajęły Japonki, a mistrzynią została Yuka Suzuki. U mężczyzn niemalże identyczne rozstrzygnięcia, choć ostatecznie o 0.03 s brąz (wyprzedzając Japończyka) zdobył Chińczyk Duo. Złoto i srebro dla reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni.

Taekwondo - Męska drużyna odpada w 1/8 finału turnieju drużynowego po porażce 14:34 z Malezją. Czekamy na wynik ćwierćfinałowej potyczki pań.

Taekwondo - Męska drużyna musiała czekać na swojego rywala. W 1/8 finału ostatecznie panowie zmierzą się z Malezyjczykami, którzy pokonali wcześniej Meksykanów.

Taekwondo - Polskie taekwondzistki wygrały w pierwszej rundzie turnieju drużynowego z Niemkami 22:16. W ćwierćfinale ich rywalkami będą Chinki.

Na ostatnią relację z Neapolu zapraszamy po godz. 10:00. Będzie się działo!