Siatkówka - MŚ U20: Polki zaczynają od pewnej wygranej z Egiptem!

• Data publikacji: 13.07.2019, 00:25

Na początek siatkarskich Mistrzostw Świata do lat 20, których gospodarzem jest Meksyk, Polki łatwo pokonały rówieśniczki z Egiptu - 3:0. Ze zwycięstw cieszyły się również Peruwianki, Włoszki oraz Japonki.

Chiny 2:3 Peru (27:29, 25:18, 19:25, 25:20, 17:19)

Niezwykle emocjonujące było starcie Chinek z Peruwiankami, gdzie trzeba było rozegrać aż pięć setów. Już ten pierwszy pokazał, że walka toczyć się będzie o każdą piłkę, a siatkarki z Ameryki Południowej wygrały go na przewagi. W kolejnym Chinki odpowiedziały pewnie, triumfując - 25:18, ale Peruwianki odpowiedziały praktycznie tym samym, wygrywając do 19. Czwarta partia znów padła łupem Azjatek, które zwyciężyły do 20, a o losach spotkania miał zadecydować tie-break. W nim, znów gra toczyła się na przewagi, a z końcowego sukcesu cieszyły się siatkarki z Peru.

Stany Zjednoczone 1:3 Włochy (26:28, 25:18, 28:30, 22:25)

Nieco łatwiej miały Włoszki w starciu z Amerykankami, ale tylko w teorii, gdyż mecz również był bardzo zacięty. Już na samym początku mieliśmy grę na przewagi, z której lepiej wyszły Europejki, zwyciężając - 28:26. W drugim secie nadeszła mocna odpowiedź "Jankesek", które wygrały do 18 i wyrównały stan meczu. Najwięcej emocji przyniósł nam set numer trzy, gdzie Italia potrzebowała aż 30 punktów aby go wygrać. Czwarty był już tylko dopełnieniem formalności i zakończył się triumfem - 25:22 i 3:1 w całym meczu.

Japonia 3:0 Rwanda (25:8, 25:9, 25:4)

Posługując się terminologią piłkarską był to mecz do jednej bramki, w którym Japonki urządziły sobie punktowany trening. Rwandyjki w żadnym z setów nie zdołały wyjść z dziesięciu punktów. Przegrały odpowiednio do 8, 9 oraz... 4.

Polska 3:0 Egipt (25:17, 25:14, 25:11)

Podobny scenariusz miało spotkanie naszych dziewczyn z Egipcjankami. Różnica polegała jednak na tym, że siatkarki z północnej Afryki potrafiły zdobyć więcej niż dziesięć oczek. Najbardziej się postawiły w pierwszej partii, gdzie ugrały siedemnaście punktów. W kolejnych zdobyły czternaście i jedenaście. Dzięki tej wygranej, Polki w bardzo dobrych nastrojach rozpoczynają ten turniej.