Lekkoatletyka - ME U23: srebro Michała Sierockiego!

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 12.07.2019, 18:51

Michał Sierocki zdobył srebrny medal w biegu na 110 m przez płotki podczas rozgrywanych w Gavle 12. Mistrzostw Europy U23. To trzeci medal dla Polski w odstępie godziny.

Tegoroczne starty Sierockiego pozwalały uważać go za czarnego konia mistrzostw, przyjechał na mistrzostwa z trzecim rezultatem, ale już podczas startów w Szwecji wydawało się, że to inni płotkarze rozdzielą między sobą miejsca na podium. Sierocki zostawił jednak swój najlepszy start na sam koniec. Bieg był niezwykle wyrównany przez cały dystans i dopiero "na kresce" rozstrzygnęła się kwestia ostatecznego składu podium. Polak wychylił się jak najbardziej do przodu w najlepszym momencie i właśnie ta akcja zapewniła mu srebrny medal. Należy docenić również wynik - 13.64 s to nowy rekord życiowy naszego reprezentanta. Tym samym Polska zdobył dwa srebrne medale na wysokich płotkach w odstępie ok. 10 minut. Szóste miejsce w finale zajął drugi z Biało-czerwonych - Dawid Żebrowski (13.90 s).