Lekkoatletyka - ME U23: Klaudia Siciarz ze srebrem na płotkach

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 12.07.2019, 18:34

Klaudia Siciarz zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m przez płotki podczas trwający w Gavle 12. Mistrzostw Europy U23. To drugi medal Biało-czerwonych na tych mistrzostwach.

Po tym jak w korespondencyjnym półfinałowym pojedynku Siciarz okazała się szybsza od Elwiry Herman, nasze nadzieje na medal z najcenniejszego kruszcu wzrosły. Mistrzyni Europy seniorek nie dała jednak odebrać sobie tytułu wśród młodzieżowców. Po tym jak dwa lata temu w Bydgoszczy uległa Nadine Visser, tym razem nie dała się zepchnąć z pierwszego miejsca, a zrobiła to w fantastycznym stylu. Dzisiejszy finał to najszybszy bieg na 100 m przez płotki w historii mistrzostw. Białorusinka minęła linię mety w czasie 12.70 s, najlepszym w historii MEU23. Przy takiej postawie najgroźniejszej rywalki, szanse Siciarz na złoto zmalały, choć Polka robiła co mogła. Siciarz uzyskała świetny rezultat 12.82 s, ale dziś musiało to wystarczyć jedynie do zdobycia srebrnego medalu. Brąz zdobyła Francuzka Laura Valette. 7. miejsce w finale zajęła Klaudia Wojtunik (13.49 s).

Wynik Klaudii Siciarz to nie tylko jej nowy rekord życiowy, ale i minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.