Tenis - Wimbledon: Roger Federer drugim finalistą!

• Data publikacji: 12.07.2019, 20:45

Roger Federer jako drugi zameldował się w finale wielkoszlemowego Wimbledonu. Szwajcar w czterech setach pokonał swojego wielkiego rywala z Hiszpanii - Rafaela Nadala - 7:6 (7:3), 1:6, 6:3, 6:4.

Pierwszy set był bardzo zacięty, a walka toczyła się o każdą piłkę. Żaden z tenisistów nie zamierzał odpuścić i o losach tej partii decydował tie-break. W nim, dużo lepiej zagrał Roger Federer, zwyciężając - 7:3.

To co działo się w pierwszej odsłonie meczu, zapowiadało też wielkie emocje w drugiej. Jednak tak się nie stało, bowiem Nadal szybko i pewnie odkuł się za porażkę i to on wygrał - 6:1.

Kolejną część ponownie wygrał Szwajcar, który wypracował sobie trzy gemy przewagi i dzięki temu mógł spokojnie kontrolować poczynania na korcie. Ostatecznie Roger zwyciężył - 6:3 i powrócił na prowadzenie w tym pojedynku.

Czwarty set, jak się potem okazało, ostatni również należał do Federera. Długo się on męczył przy stanie - 5:4, by w końcu dobić Nadala i zamknąć ten mecz. Udało mu się przy trzeciej piłce meczowej i w wielkim finale zagra z Novakiem Djokoviciem.