Giro Rosa: Banks najlepsza z ucieczki, Jasińska czwarta

• Data publikacji: 12.07.2019, 16:10

Po ataku z ucieczki Elizabeth Banks (Bigla Pro Cycling) wygrała ósmy etap wyścigu Giro Rosa. Na czwartym miejscu finiszowała Małgorzata Jasińska (Movistar Team). Liderką pozostała Annemiek van Vleuten (Mitchelton - Scott).

Na ósmym etapie kolarki miały do pokonania 133 km z Vittorio Veneto do Maniago. Na trasie znajdowały się dwie górskie premie, ale końcówka etapu była dość prosta.

Przez długi czas żadna grupa nie mogła odjechać od peletonu. Na pierwszym podjeździe atakować próbowała liderka wyścigu Annemiek van Vleuten (Mitchelton - Scott). W grupce pościgowej jechała Katarzyna Niewiadoma (Canyon/Sram Racing) razem z pozostałymi faworytkami. Później wszystko się jednak zjechało i do przodu wyrwało się 10 zawodniczek, a wśród nich była Małgorzata Jasińska (Movistar Team). Ta grupa wypracowała sobie ponad półtorej minuty przewagi i została odpuszczona przez peleton.

7 km przed metą z ucieczki zaatakowała Elizabeth Banks (Bigla Pro Cycling) i zyskała 30 sekund nad pozostałymi uciekinierkami i 3 minuty nad peletonem. Banks nie dała się dogonić i samotnie wjechała na metę. Na drugim miejscu finiszowała jej koleżanka z zespołu Leah Thomas. Trzecia była Soraya Paladin (Ale Cipollini). Małgorzata Jasińska zajęła czwarte miejsce. Katarzyna Niewiadoma przyjechała w grupie faworytek i utrzymała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.