Tenis - Wimbledon: Djoković pierwszym finalistą

• Data publikacji: 12.07.2019, 17:05

Novak Djoković został pierwszym finalistą wielkoszlemowego Wimbledonu. Serb musiał się trochę napracować by pokonać Hiszpana Roberto Bautistę - 6:2, 4:6, 6:3, 6:2.

Początek meczu był zgodny z przypuszczeniami i popularny "Nole" szybko wypracował sobie trzy gemy przewagi, dzięki czemu mógł spokojnie kontrolować kortowe poczynania. W efekcie tego, zwyciężył seta - 6:2 i objął prowadzenie w całym meczu.

Druga partia była już dużo bardziej zacięta, a i Bautista grał dużo lepiej. Hiszpan, po dość wyrównanym początku, uzyskał dwupunktową przewagę, której już nie oddał i ostatecznie wygrał - 6:4. Tak więc w tym momencie mieliśmy remis i zabawa zaczynała się od nowa.

Trzeci set również był zacięty, ale zakończył się ponownym sukcesem Djokovicia. Serbski tenisista, od stanu - 2:2, ruszył do przodu i wygrał trzy kolejne gemy, zaś całego seta do 3.

Wszystko rozstrzygnęło się w czwartym secie, w którym tylko na początku "Nole" się męczył. Później zdobył pięć gemów z rzędu, a po chwili przypieczętował awans do swojego kolejnego wielkiego finału, wygrywając - 6:2.