Neapol 2019 - Siatkówka: Polacy w półfinale!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 11.07.2019, 15:50

Po kolejnym jednostronnym spotkaniu Polacy pokonali reprezentantów Tajwanu 3:0. Tym samym Biało-Czerwoni awansowali do półfinału tegorocznej Uniwersjady, nie tracąc po drodze nawet jednego seta.

Od początku rozgrywek w Neapolu polscy siatkarze grają znakomicie. W fazie grupowej wygrali wszystkie spotkania, odpowiednio z Brazylią, Francją, Iranem i Kanadą, nie oddając rywalom nawet jednego seta. Ich dzisiejsi przeciwnicy - reprezentanci Tajwanu, zmagania w grupie zakończyli na drugim miejscu po przegranej z Czechami 1:3. Biało-Czerwoni byli więc zdecydowanymi faworytami tego pojedynku.

Polscy siatkarze dominowali już od początku spotkania. Polacy sprawili rywalom ogromne kłopoty w przyjęciu. Biało-Czerwoni wykorzystywali kontrataki i świetnie spisywali się w defensywie. W efekcie zdobyli serię dziewięciu punktów z rzędu i objęliśmy prowadzenie 11:4. W dalszej fazie seta podopieczni Pawła Woickiego nadal skutecznie atakowali i przeważali w każdym elemencie gry. Ostatecznie, bez większych problemów Polacy wygrali pierwszą partię - 25:17.

Kolejna odsłona była odrobinę bardziej wyrównana. Oba zespoły pewnie kończyły swoje akcje i precyzyjnie przyjmowały zagrywki. Biało-Czerwoni zeszli na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem, ale tylko jednopunktowym - 8:7. Rywale znów zaczęli jednak popełniać błędy i nie potrafili przyjąć serwisu Polaków. Dzięki temu nasza przewaga zwiększyła się do trzech "oczek" - na 11:8. Świetnie zaczął funkcjonować także blok Biało-Czerwonych, którym w krótkim odstępie czasu zdobyli oni 3 punkty. W efekcie na drugiej przerwie Polacy prowadzili już 16:11. W końcówce nasi reprezentanci grali praktycznie bezbłędnie i wygrali 25:18.

Zdeprymowani rywale rozpoczęli ostatniego seta bardzo źle. Po kilku błędach i złym przyjęciu Polacy prowadzili już 9:2. Podopieczni Pawła Woickiego wciąż popisywali się asami serwisowymi oraz szczelnym blokiem. Dzięki temu wypracowali sobie bezpieczną przewagę i nie wypuścili jej już do końca seta, deklasując rywali - 25:9.

Polska - Chińskie Tajpej 3:0 (25:17, 25:18, 25:9)