Giro Rosa: etap dla Vos, Niewiadoma spadła na 3. miejsce w generalce

• Data publikacji: 11.07.2019, 15:45

Marianne Vos była najlepsza na 7. etapie wyścigu Giro Rosa. Katarzyna Niewiadoma zajęła 7. miejsce i spadła w klasyfikacji generalnej na 3. pozycję. Koszulkę liderki utrzymała Annemiek van Vleuten.

Po królewskim etapie i czasówce przyszedł czas na pagórkowaty i dynamiczny odcinek. Do pokonania było ponad 128 kilometrów z kilkoma krótkimi podjazdami. Końcówka do Fara Vincentino także prowadziła pod górę.

Altimetria Tappa 7

Żadna z zawodniczek nie była w stanie odjechać od peletonu. Aktywnie jechały Polki - Małgorzata Jasińska (Movistar Team) i Anna Plichta (Trek-Segafredo). Długo przed peletonem kręciła Leah Kirchmann (Team Sunweb). Kanadyjka została doścignięta 10 kilometrów przed metą. Następnie odjechała grupa w składzie: Annemiek van Vleuten, Amanda Spratt, Elisa Longo Borghini i Erica Magnaldi. One także nie dojechały do linii mety przed peletonem.

Po finiszu z grupy wygrała Marianne Vos. Holenderka z CCC-Liv triumfowała po raz trzeci na tym wyścigu. Drugie miejsce zajęła Anna van der Breggen, a trzecia była Elisa Longo Borghini. Katarzyna Niewiadoma uplasowała się na 7. pozycji. Polka została wyprzedzona w klasyfikacji generalnej przez van der Breggen, która zdobyła bonifikatę. Liderką z dużą przewagą jest Annemiek van Vleuten.