Roland Garros: bardzo pewne zwycięstwo Djokovicia

• Data publikacji: 03.06.2018, 19:45

Novak Djoković pewnie w trzech setach pokonał hiszpańskiego weterana Fernando Verdasco. Gra triumfatora sprzed dwóch lat wygląda coraz lepiej, aczkolwiek dziś pomógł mu też uraz rywala.

Początek meczu był niesamowicie wyrównany. Rozegranie pierwszych trzech gemów zajęło Djokoviciovi i Verdasco 30 minut! Później uwidoczniła się przewaga Serba. Zdobył on przełamanie na 3-1 i pewnie utrzymał przewagę, dzięki czemu wygrał pierwszą partię 6-3.

Drugi set zaczął się od przełamania dla Djokovicia. Verdasco wyrównał na 3-3, ale Serb szybko odzyskał swą przewagę. W końcówce seta Hiszpan zaczął wyraźnie odczuwać jakiś uraz w okolicach kostki. Utrudniało mu to grę w dalszej części meczu. "Nole" tymczasem utrzymał przewagę i zakończył seta wynikiem 6-4.

Trzecia partia rozgrywana była już zupełnie pod dyktando zwycięzcy sprzed dwóch lat. Djoković przełamał już w pierwszym gemie, a później powiększył przewagę wychodząc na 4-1. Hiszpan zdobył później już tylko jednego gema.

Novak Djoković (SRB) [20] – Fernando Verdasco (ESP) [30] 6-3 6-4 6-2