Strzelectwo – MŚ: seniorzy bez błysku

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 11.07.2019, 12:10

Bez miejsca w pierwszej trzydziestce zakończyli polscy seniorzy występ na Mistrzostwach Świata strzelców w broni gładkolufowej. Honoru biało-czerwonych broniła za to Sandra Bernal, która uplasowała się na ósmej pozycji w juniorskim trapie.

Nie najlepiej spisali się reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata w Lonato. Dość powiedzieć, że najwyżej z naszych strzelców uplasowała się Aleksandra Jarmolińska, która ukończyła skeeta kobiet na 39. miejscu. Dziesięć pozycji niżej sklasyfikowana została Agnieszka Sieracka, a 56. była Natalia Szamrej. Zsumowane wyniki reprezentantek Polski dały w klasyfikacji drużynowej ostatnie 12. miejsce.

W męskim skeecie jedyny reprezentant Polski - Jakub Werys, zakończył kwalifikacje na 44. pozycji. Wyrównany poziom w męskiej rywalizacji nie pozwala na zbyt wiele potknięć, toteż zawodnicy popełniający nawet dwa błędy w 125-strzałowych kwalifikacjach nie kwalifikowali się do finałowej szóstki. Nie dziwi więc odległa lokata Polaka, którego końcowy rezultat to 118/125.

Nieco niższy poziom miał konkurs trapa mężczyzn. Konkurencja nie była aż tak wymagająca, jak w skeecie. Wynik 116/125 Jakuba Trzebińskiego nie pozwalał jednak myśleć o walce o czołowe lokaty, plasując ostatecznie naszego reprezentanta na 51. lokacie.

Jedyny jednoznacznie pozytywny występ zanotowała jeszcze na początku zmagań we Włoszech nasza juniorka Sandra Bernal. Zawodniczka, która coraz częściej rywalizuje wśród seniorów, przeniosła się na imprezę sezonu do niższej kategorii. Gdyby nie słabszy początek Bernal (18 i 20 zestrzelonych rzutków w pierwszych seriach), zawodniczka mogłaby myśleć nawet o finale. Ostatecznie ukończyła rywalizację na ósmej lokacie, a jej poczynania z końcowych fragmentach kwalifikacji dawały nadzieję na niezły występ już w seniorskiej rywalizacji mikstów z Trzebińskim. Od początku konkursu drużyn mieszanych nasza ekipa odstawała jednak od czołówki, a tylko 16 zestrzelonych rzutków w ostatniej serii przez Bernal ostatecznie przekreśliło szansę miksta nawet na miejsce w pierwszej czterdziestce.

Bez niespodzianek zakończyły się finałowe rozstrzygnięcia w niemal każdej z seniorskich rywalizacji. Męskiego trapa wygrał będący ostatnio w bardzo dobrej formie Brytyjczyk Matthew Coward-Holley. Hegemonię Amerykanek wśród kobiet utrzymała Ashley Carroll. W skeecie bez większych sensacji najlepsza była natomiast utytułowana Włoszka Diana Bacosi. Jedynie zwycięzca męskiej rywalizacji nie stał nigdy na podium większej imprezy. Czech Tomas Nydrle notował już występ w finale Mistrzostw Świata, ale złoto z Lonato jest jego pierwszym medalem imprezy większej rangi.