Neapol 2019 - dzień 8. [ZAPIS LIVE]

Neapol 2019 - dzień 8. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Rafał Walter
  • Data publikacji: 11.07.2019, 05:57

Po wczorajszym złotym medalu Michała Rozmysa w biegu na 1500 m w lekkoatletycznej rywalizacji, czas na kolejne emocje związane z występami Biało-Czerwonych. 8. dnia zmagań Uniwersjady w Neapolu o kolejne "krążki" dla swojej reprezentacji powalczą m.in. lekkoatleci i taekwondziści. 

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

Półfinały mężczyzn na 5000 m kończą dzisiejszy, jakże szczęśliwy dla nas dzień na Uniwersjadzie w Neapolu. My również kończymy naszą relację. Dziękujemy i zapraszamy na jutro.

Lekkoatletyka - Jest medal Klaudii Kardasz! Polce wystarczyło 17.65 m do zdobycia brązowego medalu. Mamy kolejny krążek!

Lekkoatletyka - Tymczasem na podium wróciła Klaudia Kardasz, poprawiając się na 17.65 m.

Lekkoatletyka - Czas Polki to 9:41.46. To trzecie złoto dla naszego kraju wywalczone na lekkoatletycznym stadionie.

Lekkoatletyka - Alicja Konieczek zdobywa złoty medal w biegu na 3000 m z przeszkodami! Świetny bieg Polki

Lekkoatletyka - Klaudia Kardasz spadła na 4. miejsce po trzeciej kolejce. Na bieżni rozpoczyna się finał biegu na 3000 z przeszkodami, z uczącą się na co dzień w Stanach Zjednoczonych Alicją Konieczek.

Lekkoatletyka - Rozpoczął się finał pchnięcia kulą kobiet. Po pierwszych dwóch kolejkach Klaudia Kardasz zajmuje 3. miejsce z wynikiem 17.25 m.

Lekkoatletyka - Świetne 15 minut gospodarzy. Najpierw po niespodziewane złoto w skoku o tyczce sięgnęła Roberta Bruni, a następnie finał biegu na 100 m przez płotki wygrała Luminosa Bogliolo. W międzyczasie, rzut oszczepem mężczyzn wygrał Mołdawianin Andrian Mardare.

Lekkoatletyka - Za nami finały biegów na 200 m. U pań wygrała Białorusinka Kryscina Cimanowska. U panów po dublet sięgnął zwycięzca "setki", Brazylijczyk Paulo Camilo.

Taekwondo - Jesteśmy Państwu winni wyniki z rywalizacji taekwondzistów. Piotr Wójtowicz (-74 kg) i Karolina Ziejewska (-62 kg) odpadli w swoich pierwszych walkach. Jedynie Magdalena Leporowska dotarła do ćwierćfinału, ale tam wyraźnie uległa dwukrotnej medalistce mistrzostw świata, Turczynce Nafii Kus.

Lekkoatletyka - Paulina Ligarska po pierwszym dniu zajmuje 4. miejsce z wynikiem 3450 punktów. Strata do podium jest niewielka.

Lekkoatletyka - Dobry bieg Pauliny Ligarskiej na 200 m. Polka zajęła 2. miejsce w swoim biegu z wynikiem 25.04 s - to jej nowy rekord życiowy.

Lekkoatletyka - Czas Polaka to 48.99 s. Najlepszy okazał się Brazylijczyk Alison Santos.

Lekkoatletyka - Trzecie miejsce Patryka Dobka. Polak późno rozpoczął finisz i ostatecznie wywalczył brąz!

Lekkoatletyka - Przed nami najważniejszy moment dzisiejszej serii wieczornej. Finał biegu na 400 m przez płotki. Czy Patryk Dobek powtórzy wczorajszy wynik Michała Rozmysa?

Lekkoatletyka - Do rywalizacji powrócili lekkoatleci. Paulina Ligarska ma szansę na medal w siedmioboju. Polka była trzecia w konkursie pchnięcia kulą.

Siatkówka - TAAAK JEST!!! Istny pogrom w trzecim secie - 25:9, a w całym meczu wygrywamy - 3:0!

Siatkówka - Piłka meczowa - 24:9

Siatkówka - Jeszcze moment, jeszcze chwila i będzie koniec meczu - 20:6.

Siatkówka - Mamy drugą przerwę techniczną i wysokie prowadzenie Polaków - 16:6.

Siatkówka - Zanosi się na pogrom - 12:4.

Siatkówka - Bardzo mocne otwarcie i na przerwie technicznej prowadzimy - 8:2.

Siatkówka - Początek tej partii nieco inny od poprzednich, Biało-Czerwoni od pierwszej piłki na wyraźnym prowadzeniu - 6:2.

Siatkówka - Za chwilę start trzeciego seta, czy ostatniego? Mamy nadzieję, że tak.

Siatkówka - Kolejny set pada naszym łupem, tym razem - 25:18 i jest już - 2:0!

Siatkówka - Coraz bliżej wygranej w tym secie są polscy siatkarze - 19:12.

Siatkówka - Czas na drugą przerwę techniczną, na którą schodzimy z wynikiem - 16:11.

Siatkówka - Teraz udało się odskoczyć lekko na trzy punkty Polakom - 12:9.

Siatkówka - Na przerwę techniczną schodzimy z minimalnym prowadzeniem - 8:7.

Siatkówka - Początek drugiej partii znów równy - 4:4.

Siatkówka - Koniec pierwszego seta, którego Polska wygrywa - 25:17.

Siatkówka - Cały czas mamy sześć punktów przewagi - 19:13.

Siatkówka - Druga przerwa techniczna, Polska - Tajwan - 16:10.

Siatkówka - Coraz wyższe prowadzenie naszych siatkarzy - 14:8.

Siatkówka - Uciekli teraz Polacy i na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy - 8:4.

Siatkówka - Póki co gra bardzo wyrównana, punkt za punkt - 4:4.

Siatkówka - Pierwszy punkt zdobywają nasi rywale.

Siatkówka - Za chwilę początek meczu ćwierćfinałowego, w którym Polska zagra z Tajwanem.

Lekkoatletyka - Swojego rekordu życiowego, czyli 1,86, Finka nie zdołała wyrównać. Sillman i tak prowadzi w siedmioboju z dorobkiem 2017 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Marthe Koala z Burkina Faso (1923), a na trzecim Emma Nwofor z Wielkiej Brytanii 1848. Paulina Ligarska jest czwarta z 1806 punktami. To koniec sesji porannej na stadionie lekkoatletycznym.

Lekkoatletyka - Polka nie sprostała wysokości 1,77. Tymczasem Sillman walczy jeszcze o poprawę swojego wyniku. Pokonała 1,80 w drugiej próbie i 1,83 w pierwszej.

Lekkoatletyka - Ligarska przeskoczyła 1,74, ale z 1,77 poradziła sobie jak dotąd tylko Finka Miia Sillman.

Lekkoatletyka - Ligarska przekracza również 1,71!

Lekkoatletyka - Świetna seria Pauliny Ligarskiej. Teraz Polka przeskoczyła 1,68. Taki sam rezultat mają cztery inne zawodniczki, ale to Polka jest na prowadzeniu.

Lekkoatletyka - Paulina Ligarska przeskoczyła 1,65. Na razie z grupy A ten rezultat uzyskało pięć zawodniczek, w grupie B rywalizacja na 1,59...

Lekkoatletyka - Nikt nie osiągnął minimum kwalifikacyjnego ustalonego na poziomie 62,00 w kwalifikacjach dyskoboli, jednak wynik 61,00 Bartłomieja Stója dał mu drugie miejsce w kwalifikacjach - tuż za Australijczykiem Matthew Dennym - 61,61.

Lekkoatletyka - Pierwsza wysokość zaliczona przez Paulinę Ligarską - 1,62.

Lekkoatletyka - Bartłomiej Stój dobrze zaczął. Polak osiąga równe 61 metrów, co jest najlepszym wynikiem grupy B kwalifikacji dyskoboli.

Lekkoatletyka - W skoku wzwyż do siedmioboju konkurs rozpoczęły na razie najsłabsze zawodniczki. My tymczasem przenosimy się na rzutnie dyskiem, gdzie rozegrane zostaną kwalifikacje mężczyzn - z Bartłomiejem Stójem.

Łucznictwo - Włoski mikst pokonuje Polski 6:2 i awansuje dalej. Tym samym kończą się dzisiejsze występy naszych reprezentantów na torze łuczniczym w Neapolu.

Lekkoatletyka - Od 11:20 na stadionie w Neapolu druga konkurencja siedmioboju - skok wzwyż. W grupie A zmagań zobaczymy Polkę - Paulinę Ligarską, która po biegu na 100 metrów przez płotki zdobyła 903 punkty i jest 11.

Łucznictwo - W Neapolu trwa 1/24 finału w konkurencji mikstów łuków klasycznych. Nasi reprezentanci: Magdalena Śmiałkowska i Mateusz Ogrodowczyk remisują po dwóch partiach z Włochami 2:2.

Lekkoatletyka - Paulina Ligarska w ogólnym rozrachunku pierwszej konkurencji siedmioboju zajmuje 11. lokatę z dorobkiem 903 punktów. Najlepsza reprezentantka Burundi - Marthe Koala - 1093 punkty. Kolejna konkurencja siedmioboju o 11:20 - będzie to skok wzwyż kobiet.

Lekkoatletyka - Polka słabiej wystartowała, potem napędziła się na dystansie i była nawet druga, ale ostatecznie przegrała z dwiema goniącymi ją zawodniczkami, co dało 4. miejsce tuż za podium. Zobaczymy, jak to przełoży się na punkty. Czas Polki to 14,54.

Lekkoatletyka - Klaudia Kardasz kończy kwalifikacje z rezultatem 16,94. Z jej grupy lepsze były trzy zawodniczki, z drugiej dwie, czyli Polka uzyskała szósty rezultat. Teraz przed nami start rywalizacji siedmioboistek. Paulina Ligarska rozpocznie rywalizację w tej konkurencji od 100 metrów przez płotki.

Łucznictwo - Dobra pierwsza seria strzelań to wszystko na co było stać Polki. Kolejne dwie padły łupem Koreanek, które zwyciężyły 38:34 oraz 39:33 i to właśnie Azjatki meldują się w półfinale turnieju w Neapolu.

Łucznictwo - Wyrównana pierwsza partia Polek z Koreankami. Obie drużyny ustrzeliły po 37 punktów i na tablicy wyników remis - 1:1.

Lekkoatletyka - W drugim pchnięciu Klaudia Kardasz poprawiła się dokładnie o 30 centymetrów. Tym razem Polka uzyskała 16,94. Nadal nie jest to porywający rezultat.

Lekkoatletyka - Klaudia Kardasz już po pierwszym pchnięciu. Polka na razie nie zachwyciła. 16,64 to wynik gorszy od kilku zawodniczek i na razie brak minimum kwalifikacyjnego do finału.

Łucznictwo - W czwartej serii strzelań Polki wygrywają 35:31, a to oznacza, że pokonują Hinduski w całym meczu 6:2 i awansują do ćwierćfinału. Tam jednak przed Sylwią Zyzańską i Magdaleną Śmiałkowską piekielnie trudne zadanie. Na Biało-Czerwone czekają już Koreanki - Choi Misun i Kang Chae Young. Początek spotkania o 9:45.

Lekkoatletyka - W Neapolu trwa poranna sesja lekkoatletyczna. Nie będzie ona wyjątkowo bogata pod kątem startów Polaków. O 9:30 swoje kwalifikacje rozpoczną kulomiotki - z Klaudią Kardasz, o 10:12 na 100 metrów przez płotki kobiet w ramach siedmioboju wystartuje Paulina Ligarska, która o 11:20 zmierzy się w drugiej konkurencji - skoku wzwyż. O 11:30 kwalifikacje rzutu dyskiem mężczyzn z Bartłomiejem Stójem.

Łucznictwo - Słabsze strzelanie Polek w trzeciej serii i Hinduski wygrywają 35:33. Polska - Indie 4:2.

Łucznictwo - Dwie pierwsze partie dla Polek. Nasze reprezentantki pokonały słabo radzące sobie póki co Hinduski 34:32 oraz 38:31 i prowadzą w meczu 4:0.

Łucznictwo - Czwartkowy poranek rozpoczynamy meldunkiem z toru łuczniczego. Do walki na Partenio Stadium przystępuje nasza kobieca drużyna, którą na uniwersjadzie tworzą zaledwie dwie zawodniczki. Polskę reprezentować będą Sylwia Zyzańska i Magdalena Śmiałkowska. Ich pierwszymi rywalkami są Hinduski.

Relację zaczynamy koło 9:00.