Neapol 2019 - Łucznictwo: Łukasz Przybylski w półfinale
www.archery-legnica.pl

Neapol 2019 - Łucznictwo: Łukasz Przybylski w półfinale

  • Dodał: Krzysztof Wyrwa
  • Data publikacji: 10.07.2019, 22:26

Łukasz Przybylski wygrał wszystkie trzy dzisiejsze pojedynki i awansował do półfinału męskiego konkursu łuków bloczkowych na uniwersjadzie w Neapolu. Niestety wyniku kolegi nie powtórzyli nasi reprezentanci operujący łukami klasycznymi.

 

Pierwszy dzisiejszy pojedynek nie zwiastował sukcesu Łukasza Przybylskiego. Polak męczył się z Estończykiem Robinem Jaatmą, a o awansie do 1/8 finału zadecydował ostatni strzał. Mecz zakończył się wynikiem 144:143 dla naszego reprezentanta, który mógł się już przygotowywać do pojedynku z Jun Hui Gohem. Singapurczyk był jednak zdecydowanie słabszym łucznikiem i przegrał z Polakiem 147:139. Prawdziwy horror rozegrał się w ćwierćfinale. Łukasz Przybylski długo przegrywał z Hindusem Rajatem Chauhanem, by w końcówce doprowadzić do remisu 146:146. O awansie do strefy medalowej zadecydował złoty strzał, który nasz zawodnik posłał w sam środek tarczy. Reprezentant Indii trafił dziewiątkę, co znaczyło, że w piątkowym pojedynku półfinałowym rywalem Rosjanina Antona Bulaeva będzie właśnie Polak.

 

W konkurencjach łuku klasycznego najlepszy wynik osiągnęła Sylwia Zyzańska, która awansowała do ćwierćfinału turnieju. Polka w pokonanym polu zostawiła kolejno Kazaszkę Talshyn Kussaiyn (6:0), Ukrainkę Polinę Rodionovą (6:2) i Tajwankę Yu Chen Yeh (6:2). Na drodze do półfinału reprezentantce Polski stanęła jednak utytułowana Koreanka Choi Misun, z którą Sylwia Zyzańska przegrała 4:6. Na 1/16 finału zatrzymała się Magdalena Śmiałkowska. Druga z naszych zawodniczek najpierw pokonała Mołdawiankę Milenę Gatco 6:2, by w kolejnej rundzie przegrać z Amy Nicole Jung 2:6.

 

W rywalizacji mężczyzn do 1/8 finału awansował Michał Basiuras, który najpierw pokonał Amerykanina Adama Wyatta Heidta 7:3, potem Indonezyjczyka Muhammada Hanifa Wijaya 6:4, by w walce o ćwierćfinał przegrać z Rosjaninem Erdemem Tsydypovem 1:7. Na jednym pojedynku turniej zakończył Michał Ogrodowczyk, który w 1/24 finału po dogrywce przegrał z Chorwatem Lovro Cerni 5:6.

Krzysztof Wyrwa

Fan sportu, w szczególności olimpijskiego. Na portalu zajmuję się łucznictwem, golfem, skokami narciarskimi i skeletonem.