Kolarstwo torowe - MME: medale młodzieżowców

• Data publikacji: 10.07.2019, 21:10

Po wczorajszych sukcesach juniorów, dzisiaj swoją cegiełkę do polskiego dorobku medalowego na mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów dorzucili kolarze do lat 23, a dokładniej panie. Marlena Karwacka i Nikola Sibiak triumfowały w sprincie drużynowym, a Daria Pikulik zdobyła brąz w scratchu.

Złoty medal w sprincie drużynowym wywalczyły Marlena Karwacka i Nikola Sibiak. Reprezentantki Polski wygrały kwalifikacje i osiągnęły najlepszy czas w pierwszej rundzie. W finale ich rywalkami były Holenderki - Hetty van de Wouw i Steffie van der Peet. Polki osiągnęły świetny czas 33,870 i sięgnęły po zwycięstwo. Drużyna mężczyzn w składzie Mateusz Miłek, Daniel Rochna i Cezary Łączkowski zajęła 6. miejsce. Triumfowali Holendrzy z Harriem Lavreysenem w składzie.

Daria Pikulik zdobyła brązowy medal w scratchu do lat 23. Jako jedyna okrążenie nadrobiła Daria Malkowa. Rosjanka była pewna złotego medalu. Finisz z peletonu wygrała Oksana Kliaczina. Pikulik finiszowała jako druga i została sklasyfikowana na 3. miejscu.

Radosław Frątczak otarł się o podium w wyścigu eliminacyjnym. Nasz junior zajął 4. miejsce. Na podium stanęli: Tim Torn Teutenberg, Panagiotis Karatswis i Lubos Kominek. Wśród juniorek wygrała Daniek Hengeveld. a Zuzanna Olejniczak uplasowała się na 8. pozycji. Filip Prokopyszyn nie powtórzył sukcesu z Igrzysk Europejskich. Polski kolarz zajął 6. miejsce w scratchu młodzieżowców. Wygrał Moritz Malcharek, który nadrobił dwa okrążenia.

W finale wyścigu na kilometr Szymon Welens zajął 20. miejsce, a Krzysztof Patora był 21. Zwyciężył Konstantinos Liwanos. Włoszki i Brytyjczycy triumfowali w wyścigach drużynowych w kategorii juniorów. Kolarze z Wielkiej Brytanii w pierwszej rundzie pokonali Polaków. Dawid Pluta, Radosław Frątczak, Michał Gałka i Kacper Majewski uzyskali czas 4:10,512 i zajęli 5. miejsce. Polki nie startowały.

Nikola Seremak awansowała do półfinału sprintu juniorek. W kwalifikacjach była szósta. Druga z Polek, Natalia Nieruchalska uzyskała 11. wynik. Polki zmierzyły ze sobą w 1/8 finału. W ćwierćfinale Seremak pokonała 2:0 Czeszkę Weronikę Jabornikową. Damian Sławek, Bartosz Rudyk, Filip Prokopyszyn i Daniel Staniszewski zajęli 4. miejsce w kwalifikacjach wyścigu drużynowego do lat 23. Polki uzyskali czas 4:01,159. Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Marta Jaskulska i Patrycja Lorkowska osiągnęły rezultat 4:33,465 i były szóste.