Tenis – Wimbledon: Rafa pokonał giganta

• Data publikacji: 10.07.2019, 20:02

Rafael Nadal zgodnie z oczekiwaniami w trzech setach pokonał Sama Querreya w ćwierćfinale Wimbledonu. Mierzący niemal dwa metry Amerykanin grał bardzo solidnie, jednak nie wystarczyło to na Hiszpana.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set spotkania. Grę prowadził Rafael Nadal, który zdobył przełamanie w trzecim gemie, jednak Sam Querrey prezentował się naprawdę dobrze. Długo nie potrafił odrobić strat i musiał nawet bronić trzech setboli przy własnym podaniu. Z opresji wyszedł jednak skutecznie i przy serwisie Nadala set się nie zakończył. Querrey obronił kolejną piłkę setową, a następnie przełamał Hiszpana. Rafa był mimo wszystko zdeterminowany by uniknąć grania tiebreaka, co przeciwko zawodnikom z tak świetnym serwisem jak Amerykanin nie jest łatwe. I to mu się udało. Najpierw z trudem, ale odzyskał przewagę breaka, a następnie z jeszcze większym trudem, ale wygrał przy swoim serwisie, kończąc seta wynikiem 7-5.

W drugiej części spotkania rozstawiony z "3" tenisista zdecydowanie już dominował. Po przełamaniu na 2-1 powiększył potem przewagę wyrywając przy serwisie Querreya w siódmym gemie. Tym razem nie miał problemów z przypieczętowaniem triumfu w partii. Przy własnym podaniu wygrał do 15, kończąc seta wynikiem 6-2.

W trzecim secie przewagę wypracował sobie już w pierwszym gemie. Querrey nie był w stanie powrócić do tak dobrej gry jak prezentował na początku. W efekcie stracił serwis ponownie na 1-4. Ta partia zakończyła się takim samym wynikiem jak poprzednia – 6-2. Teraz Rafa podejmie swojego odwiecznego rywala – Rogera Federera.

Rafael Nadal (ESP) [3] – Sam Querrey (USA) 7-5 6-2 6-2