Tenis - Wimbledon: pewny awans Djokovicia

• Data publikacji: 10.07.2019, 16:12

Lider światowego rankingu Novak Djoković gładko pokonał w trzech setach Belga Davida Goffina - 6:4, 6:0, 6:2 i zameldował się w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu.

Faworytem tego pojedynku był oczywiście serbski tenisista, ale początek meczu nie był dla niego łatwy. Gra była bardzo wyrównana, aż do rezultatu - 4:4. Wtedy też, Novak włączył piąty bieg i wygrał dwa kolejne gemy - 6:4, co dało mu prowadzenie w całym meczu.

Drugi set był już teatrem jednego aktora - Novaka Djokovicia. Lider rankingu nie pozwolił Goffinowi na ugranie nawet jednego gema i po trzydziestu minutach było już - 6:0 i 2:0 w meczu dla Serba.

Ostatnia partia była już tylko formalnością. Tym razem David Goffin zdołał ugrać przynajmniej dwa gemy, ale z końcowego triumfu - 6:2 i awansu do półfinału cieszył się popularny "Nole".