Tenis - Wimbledon: Bautista drugim półfinalistą

• Data publikacji: 10.07.2019, 17:20

Hiszpan Roberto Bautista pokonał Argentyńczyka Guido Pellę - 7:5, 6:4, 3:6, 6:3 i jako drugi zameldował się w 1/2 finału wielkoszlemowego Wimbledonu.

Trudno było wskazać wyraźnego faworyta przed tym starciem, gdyż obaj panowie prezentują równą formę i są też blisko siebie w światowym rankingu. Początek był jednak lepszy w wykonaniu Bautisty, który wyszedł na dwupunktowe prowadzenie - 2:0, 3:1 i 4:2, ale Pella nie poddał się i zdołał doprowadzić do remisu - 4:4. Ostatecznie końcówka tego seta należała do Hiszpana, który triumfował w nim - 7:5 i wyszedł na prowadzenie w całym spotkaniu.

Druga partia również była dość wyrównana, ale ponownie zwycięsko wyszedł z niej Bautista. Tym razem hiszpański tenisista wygrał - 6:4 i było już - 2:0 dla niego.

Trzeci set okazał się przełomowy dla Guido Pelli. Argentyńczyk musiał wygrać by pozostać w walce... i wygrał. Szybko wypracował sobie trzy gemy przewagi - 3:0 i 4:1 i dzięki temu do końca kontrolował poczynania na korcie. Finalnie zwyciężył on - 6:3, a kibiców czekał kolejny set emocji.

Ten okazał się ostatnim, ponieważ zwyciężył w nim Roberto Bautista. Hiszpan spokojnie poczynał sobie na korcie i pokonał argentyńskiego rywala - 6:3, zaś w całym meczu - 3:1. W półfinale jego przeciwnikiem będzie numer jeden w rankingu - Novak Djoković.