Neapol 2019: dzień 7. [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Neapol 2019: dzień 7. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 10.07.2019, 00:10

To już 7. dzień rywalizacji studentów w Neapolu. Wczoraj nasza reprezentacja wzbogaciła się o brązowy medal Patrycji Adamkiewicz w taekwondo, a jak będzie dziś? Przed szansą między innymi lekkoatleci i pływacy!

 

Program Dnia                                           Starty Polaków

Relacja na żywo

Na tym kończymy dzisiejszą relację. Dziękujemy i zapraszamy jutro!

Lekkoatletyka - Katarzyna Jankowska wygrywa swój bieg i awansuje do finału na 5000 m.

Lekkoatletyka - Konkurs oszczepniczek ostatecznie wygrała Litwinka Liveta Jasiunaite z wynikiem 60.36 m. Za chwilę ostatni akcent dzisiejszego dnia - drugi półfinał biegu na 5000 m kobiet z Katarzyną Jankowską.

Lekkoatletyka - Bez niespodzianek zakończyły się finały konkurencji technicznych. Skok wzwyż wygrał Bułgar Tihomir Iwanow (9. miejsce Australijczyka Granta Szaleka, który rozważa starty dla PolskI), a trójskok - Azer Nazim Babajew.

Lekkoatletyka - Zakończyły się zmagania dziesięcioboistów. Po złoto, z rekordem życiowym 7827 pkt sięgnął Nowozelandczyk Aaron Booth. Srebro dla Australijczyka Alexandra Diamonda, brąz dla Taja Suttisaka Singkhona.

Tenis - Niestety w super tiebreaku lepsi Czesi. Nie będzie medalu dla Polski w tenisie.

Tenis - Kuczer i Matuszewski wyrównali! Wciąż są w grze o ćwierćfinał!

Lekkoatletyka - Kolejne złoto na 400 m dla Meksyku! Valente Mendoza Falcon sięga po zwycięstwo z wynikiem 45.63 s. Srebro dla Kazacha Mihaiła Litwina, brąz dla Gardeo Isaacsa z RPA. Dobry bieg Wiktora Suwary, który ostatecznie kończy na 5. pozycji (46.36 s). Polak do medalu musiałby złamać barierę 46 sekund, czego jak dotąd nigdy nie udało mu się dokonać.

Lekkoatletyka - Australijka Catriona Bisset sięga po złoto na 800 m. Medale zdobywają również Niemka Hering i Ugandyjka Ajok.

Lekkoatletyka - Meksykanka Paola Moran Errejon sięga po złoto w biegu na 400 m. Srebro trafiło do Ugandyjki Leni Shidy, a brąz do Francuzki Amandine Brossier. 2 lata temu konkurencję tę wygrała Małgorzata Hołub.

Lekkoatletyka - Jest złoto Michała Rozmysa na 1500 m! Polak świetnie finiszował i sięgnął po zasłużone pierwsze miejsce. To pierwsze złoto Polski na tym dystansie w historii naszych uniwersjadowych startów.

Lekkoatletyka - Za chwilę rozpocznie się finał biegu na 1500 m mężczyzn. Jednym z faworytów jest Michał Rozmys.

Tenis - Niestety Kuczer i Matuszewski przegrali pierwszego seta.

Lekkoatletyka - Ayomide Folorunso pewnie wygrywa finał biegu na 400 m przez płotki, broniąc tytułu sprzed dwóch lat. Srebro dla Zeney van der Walt z RPA, brąz dla Norweżki Amalie Iuel.

Lekkoatletyka - Trwa rzut oszczepem do dziesięcioboju. W konkursie nie ma już Rafała Abramowskiego, który wczoraj został zdyskwalifikowany w biegu na 400 m za przekroczenie toru. 0 punktów za tę konkurencję sprawiły, że dzisiaj Polak nie kontynuował rywalizacji.

Lekkoatletyka - Patryk Adamczyk nie powtórzył wyczyny kolegi z kadry i kończy przygodę z uniwersjadą na półfinale. W swoim biegu zajął 6. miejsce (51.04 s).

Lekkoatletyka - Patryk Dobek wygrywa pierwszy półfinał na 400 m ppł z czasem 49.70 s i pewnie awansuje do finału. Za chwilę bieg z Patrykiem Adamczykiem.

Pływanie - Ostatnie, ósme miejsce Dominiki, a szkoda, bo po 25 metrach prowadziła. To był już ostatni polski akcent na pływalni podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu.

Pływanie - Niebawem zobaczymy Dominikę Sztanderę w finale 50 metrów klasykiem.

Pływanie - Ajjj! Jaka szkoda, tylko czwarte miejsce. 0,03 sekundy zabrakło do brązu.

Pływanie - Ruszamy razem z Pawłem Sendykiem z finałem 50 metrów stylem dowolnym.

Lekkoatletyka - Przez padający deszcz, lekko opóźni się start sesji wieczornej. Zaczniemy od półfinałów biegu na 400 m przez płotki. W pierwszym zobaczymy jednego z faworytów do medalu - Patryka Dobka.

Łucznictwo - Niestety... Nie udało się sprawić niespodzianki. W ostatniej partii Zyzańska przegrała 22-26. Na niesamowicie wysokim poziomie stał poprzedni set, zakończony remisem 29-29.

Łucznictwo - Bardzo zacięty pojedynek! 4-4

Łucznictwo - Bardzo dobrze radzi sobie Zyzańska! Remisuje z Choi 3-3.

Tenis - Trwa mecz Darii Kuczer i Piotra Matuszewskiego w 1/8 miksta. Rywalami Czesi Zarycka i Kellovsky.

Łucznictwo - O strefę medalową Zyzańska zmierzy się z mistrzynią olimpijską w drużynie – Choi Misun z Korei Południowej.

Łucznictwo - Sylwia Zyzańska w ćwierćfinale! Polka pokonała Chinkę z Tajwanu 6-2! Niestety 1-7 z Rosjaninem przegrał Basiuras.

Łucznictwo - Jeszcze wszystko sprawą otwartą: 4-2 Zyzańska, 1-5 Basiuras.

Łucznictwo - Już 4-0 prowadzi Zyzańska! Niestety 1-3 przegrywa Basiuras.

Łucznitwo - O ćwierćfinał Michał Basiuras zmierzy się z drugim w rundzie rankingowej Erdemem Cydypowem z Rosji. Sylwię Zyzańską czeka natomiast pojedynek z Yeh Yu-chen z Tajwanu.

Łucznictwo - Basiuras wygrywa 6-4!

Łucznictwo - Zyzańska już w 1/8! Polka wygrała 6-2. Blisko awansu Basiuras, który prowadzi 5-3. Niestety 2-6 przegrała Śmiałkowska.

Łucznictwo - Ależ emocje! Basiuras wyrównał na 3-3, Zyzańska prowadzi 4-2, a Śmiałkowska przegrywa 2-4.

Łucznictwo - Polki zdołały wyrównać na 2-2, niestety 1-3 przegrywa Basiuras.

Łucznicztwo - Najlepiej z trójki Polaków rozpoczął Basiuras, który remisuje 1-1. Śmiałkowska i Zyzańska przegrywają po 0-2.

Łucznictwo - Czas na pojedynki 1/16. Michał Basiuras zmierzy się z Indonezyjczykiem Muhammadem Hajifem Wijayą. Magdalena Śmiałkowska podejmie Amy Jung ze Stanów Zjednoczonych, a Sylwia Zyzańska Polinę Rodionową z Ukrainy.

Łucznictwo - Śmiałkowska również w 1/16! Polka wygrywa 6-2!

Łucznictwo - Ekspresowe zwycięstwo Zyzańskiej! Polka pokonała Kazaszkę 6-0. Śmiałkowska prowadzi z Mołdawianką 4-2.

Łucznictwo - Nastąpiło lekkie opóźnienie, ale niedługo w 1/24 turnieju łuków klasycznych zaprezentują się Magdalena Śmiałkowska i Sylwia Zyzańska. Rywalką tej pierwszej będzie Milena Gatco z Mołdawii, a drugiej Tałszyn Kussajyn z Kazachstanu.

Łucznictwo - Niestety... Ogrodowczyk wyeliminowany. Lovro Cerni wygrał liczbą trafień w sam środek tarczy.

Łucznictwo - Co ciekawe pojedynek Ogrodowczyka jest najbardziej wyrównanym meczem 1/24. To jedyne spotkanie, które wciąż trwa.

Łucznictwo - Michał Basiuras zwyciężył 7-3, natomiast wciąż walczy Ogrodowczyk, u którego remis 5-5.

Taekwondo - Gabriela Dajnowicz w pierwszej rundzie zmagań w kategorii do 67 kg pokonała Ruayę Sakhi Khadim Al Saad z Omanu 10-1. Niestety w drugiej fazie rywalizacji uległa 2-12 Jennie Partanen z Finlandii. Jan Gąsiorowski w kategorii do 58 kg najpierw pokonał aż 25-5 Mohameda Housseme Djabaliego z Algierii, niestety potem przegrał z Azerem Qashimem Magomedovem 7-22.

Łucznictwo - Zarówno Mateusz Ogrodowczyk jak i Michał Basiuras wygrywają trzecią partię i na tablicach wyników ich pojedynków remisy 3:3.

Łucznictwo - Jak dotąd Polakom nie idzie najlepiej i obydwaj solidarnie przegrywają 1:3. Nasi reprezentanci muszą ostro wziąć się do pracy, aby nie odpaść z turnieju już teraz.

Łucznictwo - Rozpoczęły się pojedynki 1/24 finału łuku klasycznego mężczyzn. W rywalizacji bierze udział dwóch Polaków: Mateusz Ogrodowczyk i Michał Basiuras. Rywalem pierwszego z nich jest Chorwat Lovro Cerni, a drugiego Amerykanin Adam Wyatt Heidt.

Lekkoatletyka - Kopron i Furmanek z awansem do finału, choć nie były to najlepsze rzuty. Rekordzistka uniwersjady osiągnęła dziś 67,98 metrów co dało jej trzecie miejsce. Do minimum kwalifikacyjnego zabrakło jej 2 centymetrów, ale to osiągnęły tylko Węgierka Reka Gyuratz (68,05) oraz Ukrainka Irina Klimiec (68,01). Furmanek z wynikiem 64,49 była szósta. To koniec sesji porannej.

Łucznictwo - Rywalem Łukasza Przybylskiego w walce o awans do finału będzie Rosjanin Anton Bulaev. Pojedynek półfinałowy odbędzie się w piątek o godzinie 16:10.

Łucznictwo - Łukasz Przybylski posyła strzałę w sam środek tarczy. Hindus nie daje rady i trafia dziewiątkę. To oznacza, że Polak awansuje do półfinału!

Łucznictwo - 146:146. O awansie do półfinału zadecyduje złoty strzał!

Łucznictwo - Po kolejnych dwóch seriach Łukasz Przybylski przegrywa 117:118. Zawodnikom pozostały po trzy strzały.

Łucznictwo - Zacięty pojedynek pomiędzy Łukaszem Przybylskim i Rajatem Chauhanem. Na dwanaście strzałów zawodnicy posłali w środek tarczy aż 11 strzał. Niestety Polak zaliczył jedną dziewiątkę i przegrywa z Hindusem 59:60.

Tenis stołowy - Niestety, Sandra Wabik nie miała szans w meczu z Rui Zhang. Chinka triumfowała 4:0 i awansowała do ćwierćfinału. Tym samym Polacy zakończyli swój udział w turnieju.

Łucznictwo - Łukasz Przybylski pokonuje Jun Hui Goha 147:139 i melduje się w ćwierćfinale konkursu. Przeciwnikiem Polaka w walce o strefę medalową będzie Hindus Rajat Chauhan. Początek pojedynku zaplanowano o 12:20.

Łucznictwo - Siedem punktów przewagi Polaka przed ostatnią serią strzelań (117:110). Łukaszowi Przybylskiemu nie pozostaje teraz nic innego niż postawić kropkę nad "i".

Łucznictwo - Po dwóch seriach Łukasz Przybylski prowadzi z Gohem 57:53. Singapurczyk stawia Polakowi zdecydowanie niżej poprzeczkę niż Estończyk Jaatma w poprzedniej rundzie.

Tenis stołowy - Sandra Wabik rozpoczęła swoje spotkanie 1/8 finału turnieju singlowego. Rywalką ostatniej z Polek, która pozostała w tym turnieju, jest Chinka Rui Zhang.

Lekkoatletyka - Za chwilę rozpoczną się kwalifikacje rzutu młotem kobiet z udziałem Katarzyny Furmanek i Malwiny Kopron.

Łucznictwo - Rywałem Łukasza Przybylskiego w 1/8 finału będzie Singapurczyk Jun Hui Goh. Początek pojedynku za dwie minuty.

Pływanie - Mimo, że Polacy kończą na 9. miejscu, tuż za Australią, stracili do niej prawie dwie sekundy. To koniec porannej rywalizacji na pływalni. Nikt z naszych nie awansował do popołudniowych wyścigów, ale w wyścigach na 50 metrów będziemy tam mieli Pawła Sendyka (dowolnym) i Dominikę Sztanderę (klasykiem).

Łucznictwo - A jednak! Łukasz Przybylski pokonuje Robina Jaatmę 144:143 i melduje się w 1/8 finału. O zwycięstwie zadecydował ostatni strzał, w którym Polak trafił dziewiątkę przy ósemce Estończyka.

Łucznictwo - Po czterech z pięciu serii Robin Jaatma prowadzi z Łukaszem Przybylskim już tylko jednym punktem (116:115). Awans rozstrzygnie się w ostatnich trzech strzałach.

Łucznictwo - Po sześciu strzałach prowadzi Estończyk Jaatma 59:57. Jeśli nie przerwie serii dziesiątek, ciężko będzie Polakowi o awans.

Lekkoatletyka - Aleksandra Lubicka zajęła z czasem 24,81 4. miejsce w swoim biegu i nie awansowała do półfinałów. Awansu nie wywalczyła również Wrona, której zabrakło 0,07 sek.

Łucznictwo - Rozpoczyna się pojedynek Łukasza Przybylskiego i Estończyka Robina Jaatmy w konkursie łuków bloczkowych. Stawką jest awans do 1/8 finału.

Pływanie - Kacper Stokowski, Maciej Hołub, Michał Poprawa i Bartosz Piszczorowicz zakończyli już swoją sztafetę zmiennistów 4x100 metrów. Polacy startowali w pierwszym wyścigu obok Korei Południowej i Hiszpanii. Z pierwszą sztafetą przegrali, z drugą wygrali. Czas 3:40,16 raczej nie da finału, szczególnie, że przed nami jeszcze cztery wyścigi.

Pływanie - Bez finału sztafeta kobiet. Polki z czasem 4:10,53 wyprzedziły tylko w swoim wyścigu Argentynki i Chilijki. Mimo to będą pełnić rolę pierwszych rezerwowych w finale.

Pływanie - 4x100 metrów stylem zmiennym kobiet - przed nami eliminacje. Trzy wyścigi, z których jeden już za nami. W ostatnim popłynie polska sztafeta w składzie: Agata Naskręt, Dominika Sztandera, Paulina Peda i Daniela Georges. Trzymamy kciuki.

Pływanie - Dominik Bujak również bez awansu. Polak będzie tylko pierwszym rezerwowym w finale, ale z wyprzedzającym go Brytyjczykiem o bardzo polskim nazwisku - Markiem Szarankiem - przegrał o 0,85 sekundy.

Tenis - Piotr Matuszewski rozgrywa swój mecz 1/8 turnieju pocieszenia w singlu. Polak wygrał pierwszego seta z Ignacio Ortegą z Argentyny.

Lekkoatletyka - Alicja Wrona czasem 24,22 pobiła swój rekord życiowy, ale zajęła 3. miejsce w pierwszym biegu i nie jest jeszcze pewna awansu.

Pływanie - Już po czwartym wyścigu wiemy, że Marcel Wągrowski poza finałem. Tylko jeden zawodnik nie zaliczył lepszego czasu od Polaka. Miejmy nadzieję, że lepiej spisze się Dominik Bujak.

Lekkoatletyka - Za chwilę odbędą się eliminacje biegu na 200 metrów kobiet z udziałem Alicji Wrony i Aleksandry Lubickiej.

Pływanie - Ciężko będzie awansować Marcelowi Wągrowskiemu, zważając na to, że do finału wchodzi ośmiu pływaków, a on po swoim wyścigu ma czwarty czas - 4:27,41. Do końca pozostały trzy wyścigi eliminacyjne.

Pływanie - Ostatni dzień zmagań pływackich na Uniwersjadzie! Za nami pierwsze wyścigi sesji eliminacyjnej, ale na 400 metrów stylem dowolnym kobiet Polek nie było. Inaczej będzie na tym samym dystansie u zmiennistów. Już niedługo start Marcela Wągrowskiego i Dominika Bujaka.

Taekwondo - Wkrótce w akcji zobaczymy również Gabrielę Dajanowicz, która w pierwszej rundzie zmagań w taekwondo zmierzy się Ruayą Sakhi Khadim Al Saadi z Omanu.

Łucznictwo - Za chwilę rozpocznie się 1/24 turnieju indywidualnego w łukach bloczkowych. Łukasz Przybylski jest już jednak pewny awansu do 1/16, ponieważ otrzymał wolny los.

Lekkoatletyka - Niestety to koniec polskich emocji w dziesięcioboju. Abramowski z jakichś przyczyn nie wystartował w biegu.

Lekkoatletyka - Czas zacząć kolejny dzień zmagań w Neapolu. Za chwilę w biegu na 110 metrów przez płotki do dziesięcioboju zobaczymy Rafała Abramowskiego.

Nasza relacja rozpocznie się ok. 9:00.

Szymon Frąckiewicz

Miłośnik sportu i muzyki alternatywnej. Pasjonat geografii.