Żeglarstwo - MŚ: Polacy bez kwalifikacji na igrzyska

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 09.07.2019, 22:55

Zakończyły się mistrzostwa świata w klasie Laser rozgrywane w japońskim Sakaiminato. Polacy zaprezentowali się słabo i nie wywalczyli kwalifikacji olimpijskiej.

Ostatniego dnia mistrzostw świata w klasie Laser odbyły się dwa wyścigi. Zwycięzcą regat został Australijczyk Tom Burton. Srebrny medal zdobył jego rodak Matthew Wearn, a trzecie miejsce zajął Nowozelandczyk George Gautrey. Najwyżej z Polaków uplasował się Jakub Rodziewicz na 49. pozycji. Swoje dwa ostatnie wyścigi zakończył na 19. i 49. miejscu. Tadeusz Kubiak ukończył regaty na 58. lokacie, a Filip Ciszkiewicz uplasował się na 86. miejscu.

Do wywalczenia na tych regatach było pięć przepustek na igrzyska w Tokio. Trafiły one do: Szwecji, Argentyny, Rosji, Węgier i Gwatemali.