Tenis - Wimbledon: porażka Kubota i Melo z Francuzami

• Data publikacji: 09.07.2019, 21:25

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pożegnali się z wielkoszlemowym Wimbledonem, po ćwierćfinałowej porażce z francuskim duetem Nicolas Mahut/Edouard Roger-Vasselin - 6:7 (3:7), 7:6 (7:5), 3:6, 3:6.

Mecz był niezwykle emocjonujący i długi. Już pierwszy set pokazał, że walka toczyć się będzie o każdą piłkę. Francuzi zdołali szybko wypracować sobie przewagę - 5:2, ale Kubot z Melo odrobili te straty, doprowadzając do tie-breaka. Niestety, w nim, lepsi okazali się rywale, zwyciężając do 3.

Drugi set miał bardzo podobny scenariusz, choć od początku oba duety szły łeb w łeb. Tym razem w tie-breaku wygrali Łukasz i Marcelo - 7:5, a w całym meczu mieliśmy remis.

Kolejne partie były już bardziej pod dyktando Mahuta i Roger-Vasselina, którzy w obu triumfowali - 6:3, a w całym meczu - 3:1. Dzięki temu, to oni zagrają w półfinale Wimbledonu.