Neapol 2019 - Siatkówka: Polacy wygrywają na zakończenie fazy grupowej

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 09.07.2019, 18:50

W swoim ostatnim meczu fazy grupowej polscy siatkarze pokonali Kanadyjczyków 3:0. Dzięki temu bez straty seta zameldowali się w fazie pucharowej letniej Uniwersjady w Neapolu.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. We wcześniejszych spotkaniach odpowiednio z Brazylią, Francją i Iranem nasi reprezentanci nie stracili nawet jednego seta. Kanadyjczycy natomiast po bardzo zaciętym meczu wygrali 3:2 z Irańczykami. Wcześniej dwukrotnie ulegli jednak 3:1, przez co plasują się na ostatnim miejscu w tabeli.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Obie drużyny kończyły swoje ataki i nie popełniały prostych błędów. Polacy po raz pierwszy odskoczyli na dwa punkty przy stanie 10:8. Bardzo dobrze funkcjonował polski blok, a rywale z czasem zaczęli mylić się w ataku, dzięki czemu powiększyliśmy przewagę na 13:9. Prowadzenia nie straciliśmy już do końca i wygraliśmy pierwszą partię 25:20.

W kolejnej odsłonie Biało-Czerwoni nie stracili koncentracji. Rywale natomiast popełnili dwa błędy ze skrzydła, co dało nam prowadzenie 4:1. Kanadyjczycy szybko jednak doprowadzili do remisu - 6:6. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy znów odskoczyli na dwa oczka. Nasza przewaga zwiększyła się na 18:13, po nieskończończonych akcjach przeciwników oraz wykorzystanych kontratakach Biało-Czerwonych. Solidnie prezentowaliśmy się w defensywie i często zaskakiwaliśmy rywali trudnym serwisem. W końcowej fazie seta Kanadyjczycy coraz częściej popełniali błędy. W efekcie podopieczni Pawła Woickiego wygrali 25:16.

Ostatnia partia była bardzo podobna do poprzednich. Na pierwszej przerwie technicznej to rywale prowadzili 8:6, dzięki szczelnym blokom. Ich radość nie trwała jednak długo, bo po asie serwisowym naszej drużyny, a także po kolejnych błędach, Polacy odrobili stratę i to z nawiązką - odskoczyli na 10:8. Biało-Czerwoni sprawili rywalom duże problemy w polu zagrywki i na drugiej przerwie technicznej prowadzili już 16:12. Nasi reprezentanci ponownie zagrali znakomitą końcówkę seta i triumfowali 25:18, a w całym meczu 3:0.

Polska - Kanada 3:0 (25:20, 25:16, 25:18)