Tenis - Wimbledon: koniec turnieju dla Rosolskiej i Mektica

• Data publikacji: 09.07.2019, 18:29

Alicja Rosolska i Chorwat Nikola Mektić przegrali 2-6, 2-6 z rumuńsko-chorwacką parą Raluca Olaru/Franko Skugor i odpadli z wielkoszlemowego Wimbledonu.

Mecz kompletnie nie ułożył się po myśli polsko-chorwackiej pary. Mimo dość wyrównanego początku (2-2), niestety Olaru i Skugor zaczęli grać na dużo wyższym poziomie, a Rosolskiej i Mekticowi przytrafiały się proste błędy. W związku z tym Olaru i Skugor wygrali pierwszego seta 6-2.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Przy stanie 1-1 Polka i Chorwat zostali przełamani, a następnie przewaga Olaru i Skugora wzrosła do stanu 4-2. Przy tym wyniku Rosolska i Mektić mieli szansę na zmniejszenie strat do stanu 3-4, ale para rumuńsko-chorwacka ponownie przełamała Polkę i Chorwata, po czym wyszła na prowadzenie 5-2. Olaru i Skugor nie mieli problemów z wygraniem swojego podanie i ostatecznie drugą partię również wygrali 6-2.

Wimbledon, trzecia runda miksta:

Alicja Rosolska/Nikola Mektić (Polska/Chorwacja) - Raluca Olaru/Franko Skugor (Rumunia/Chorwacja) 2-6, 2-6