Tenis - Wimbledon: pierwszy wielkoszlemowy półfinał Svitoliny

• Data publikacji: 09.07.2019, 17:55

Elina Svitolina awansowała do pierwszego półfinału wielkoszlemowego w karierze! Dziś Ukrainka na trawiastych kortach Wimbledonu pokonała jedną z rewelacji tego turnieju - Czeszkę Karolinę Muchovą 7-5, 6-4.

Mecz rewelacyjnie rozpoczęła Muchova, która niespodziewanie wyszła na wysokie prowadzenie 4-1. Czeszka prowadziła także 5-3 i serwowała na seta, ale Svitolina skutecznie odebrała jej serwis, a następnie wyrównała stan seta na 5-5. Następnie rozpędzona Ukrainka ponownie po walce przełamała Czeszkę, a zwycięstwo w pierwszym secie przypieczętowała, wygrywając własnego gema serwisowego.

Drugi set również lepiej układał się dla Muchovej, która szybko przełamała Svitolinę i wyszła na prowadzenie 2-0. Wtedy Ukrainka zaczęła grać zdecydowanie lepiej i wygrała pięć gemów z rzędu (5-2). Muchova starała się odrobić straty. Wygrała dwa kolejne gemy (4-5), ale ostatecznie Svitolina nie dała wydrzeć sobie zwycięstwa i awansowała do półfinału Wimbledonu.