Neapol 2019 - Taekwondo: brązowy medal Patrycji Adamkiewicz!

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 09.07.2019, 17:22

Mamy pierwszy uniwersjadowy medal w taekwondo! Patrycja Adamkiewicz w kategorii do 57 kg. stanęła na najniższym stopniu podium. Polka w półfinale uległa reprezentantce Korei Yujin Kim.

Adamkiewicz, dzięki dobrym występom w wysoko punktowanych zawodach międzynarodowych, w tym turniejach z cyklu World Grand Prix, była w Neapolu stawiana w roli jednej z faworytek. Rozstawiona z nrem 2, w pierwszej rundzie trafiła na Japonkę Kasumi Hirabayashi, którą pokonała 9:2. Kolejny pojedynek z Hinduską Sonam zakończył się przed czasem, po tym jak przeciwniczka naszej reprezentantki wycofała się z walki w pierwszej rundzie. Decydujący o wejściu do strefy medalowej pojedynek z Meksykanką Pauliną Armerią Vecchi rozpoczął i zakończył się całkowicie po myśli studentki AZS AWF Warszawa. Polka wygrała 14:5, zdobywając pierwszy polski medal w historii naszych startów w taekwondo olimpijskim. Półfinałowa potyczka z Yujin Kim z Korei Południowej sprawiła naszej reprezentantce najwięcej problemów, choć to Koreanka miała za sobą trudniejsze i bardziej męczące pojedynki. Polka nie potrafiła sforsować obrony rywalki i ostatecznie to zawodniczka z ojczyzny taekwondo awansowała do finału, pozostawiając Adamkiewicz z brązowym medalem.

Dziś oglądaliśmy w boju jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Albert Millert (-80 kg) odpadł po pierwszej walce, a Jakub Posadzy (-68 kg) zatrzymał się na drugim przeciwniku.