Tenis - Wimbledon: pewne zwycięstwo i awans do półfinału Halep

• Data publikacji: 09.07.2019, 15:42

Sinona Halep po świetnym widowisku awansowała do półfinału Wimbledonu! W ćwierćfinale słynna Rumunka wyeliminowała Chinkę Shuai Zhang.

Mecz już od samego początku nie układał się po myśli Rumunki. Halep nie mogła poradzić sobie ze świetnie dysponowaną Chinką i w skutek tego na szybkie prowadzenie 3-0 wyszła Zhang, jednak Halep w porę się otrząsnęła po słabym początku i zdołała wyrównać stan seta na 4-4. Przez kolejne cztery gemy nie mieliśmy przekłamań i o losach pierwszego seta rozstrzygnął tie-break. Rozpoczął się on wyrównanie, ale Halep jako pierwsza zdobyła mini przełamanie i wyszła na prowadzenie 4-2. Do końca seta Rumunka i Chinka naprzemiennie zdobywały punkty i Halep wygrała tie-breaka do czterech.

Halep rozpędzona po zwycięstwie w pierwszym secie świetnie rozpoczęła drugą partię i przy stanie 2-1 odebrała serwis Chince i wyszła na prowadzenie 3-1. Zhang nie była w stanie poradzić sobie z coraz lepiej grającą Halep i nie zdołała ugrać już żadnego gema.