Tenis - Wimbledon: Strycova uzupełniła skład półfinałów

• Data publikacji: 09.07.2019, 18:35

Czeszka Barbora Strycova uzupełniła grono półfinalistek wielkoszlemowego Wimbledonu, wygrywając w dwóch setach z Brytyjką Johanną Kontą - 7:6 (7:5), 6:1. O wielki finał zagra z Amerykanką Sereną Williams.

Początek pierwszego seta był zdecydowanie pod dyktando Johanny Konty, która dość szybko uzyskała bezpieczną przewagę nad czeską rywalką - 4:1. Strycova nie zamierzała jednak złożyć broni i odrobiła te straty, doprowadzając do remisu, a potem do tie-breaka. W nim, poszła za ciosem i zwyciężyła - 7:5, obejmując prowadzenie w tym pojedynku.

Druga partia była już jednostronna, gdyż Barbora szybko pozbawiła Kontę jakichkolwiek złudzeń. Czeszka pewnie triumfowała - 6:1, a tym samym wygrała cały mecz - 2:0.