Triathlon – WTS: Stanford i Birtwhistle górą w Hamburgu

• Data publikacji: 07.07.2019, 21:40

W Hamburgu odbyły się kolejne zawody World Triathlon Series. W wyścigu kobiet triumfowała Brytyjka Non Stanford. Wśród mężczyzn najszybszy był Jacob Birtwhistle z Australii. Ponownie nie startowali Biało-Czerwoni.

Kobiety:

Zmagania kobiet zwyciężyła Brytyjka Non Stanford. Wyspiarka pokonała trasę w czasie 59:24. O 7 sekund wyprzedziła Cassandre Beaugrand z Francji. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 59:42 stanęła Amerykanka Summer Rappaport. O zaledwie sekundę słabsza była Rachel Klamer z Holandii. Dopiero 35. była liderka cyklu Katie Zaferes. Amerykanka dotarła do mety w czasie 1:02:12.

Mężczyźni

Wyścig mężczyzn wygrał Jacob Birtwhistle z Australii, który trasę w Hamburgu pokonał w czasie 55:09. Na finiszu o sekundę wyprzedził Francuza Vincenta Luisa, a o cztery sekundy Belga Jelle Geensa. Wyścig był bardzo wyrównany. Dwie sekundy do podium stracił Hiszpan Mario Mola, cztery Francuz Leo Bergere, a siedem Nowozelandczyk Hayden Wilde. Podobnie jak u kobiet, w sobotę zawiódł lider. Fernando Alarza był dopiero 45., przez co spadł na 3. miejsce w generalnej klasyfikacji.

1. Jacob Birtwhistle (AUS) 55:09
  2. Vincent Luis (FRA) 55:10
  3. Jelle Geens (BEL) 55:13
  4. Mario Mola (ESP) 55:15
  5. Leo Bergere (FRA) 55:17