Neapol 2019 - Judo: drużyny bez medali

• Data publikacji: 07.07.2019, 18:59

Niestety polscy judocy i judoczki nie wywiozą z Neapolu żadnego medalu. Ostatniego dnia rywalizacji na tatami rozegrane zostały turnieje drużynowe kobiet i mężczyzn. Polskie drużyny zakończyły swój udział na 1/8 finału.

Jako pierwsza na tatami zaprezentowała się nasza męska reprezentacja. Polacy w pierwszej swojej walce zgodnie z oczekiwaniami pokonali reprezentację Argentyny 3-1. Zwycięstwo nad Victorem Alberto Gonzalezem odniósł Damian Stępień, natomiast Ksawery Morka i Oleksii Lysenko nie musieli nawet wychodzić na tatami, gdyż Argentyńczycy nie wystawili swoich reprezentantów w kategoriach -73 kg oraz +90 kg. W kolejnej rundzie Polakom przyszło się mierzyć z Mołdawią. Niestety Ksawery Morka przegrał Victorem Sterpu, a Damian Stępień nie sprostał Dorinowi Gotuanadze. Trzeci punkt Mołdawianie zdobyli poprzez nie wystawienie przez naszą reprezentację zawodnika w kategorii -66 kg. Jedyny punkt dla Polski poprzez nie wystawienie zawodnika przez Mołdawię w kategorii +90 kg zdobył Oleksii Lysenko, a Mołdawia wygrała całą walkę 3-1.

Podobnie spisały się Polki. Nasze reprezentantki zaczęły wzmagania od starcia z Meksykankami. Nasze przeciwniczki miały już na starcie przewagę jednego punktu nad naszą reprezentacją, ponieważ nie wystawiliśmy zawodniczki w kategorii -57 kg. Na szczęście w bezpośrednich walkach lepsze były już Biało-Czerwone. Najpierw w kategorii -52 kg Aleksandra Kaleta pokonała Marthę Catalinę Rodriguez Aguilar, a potem zwycięstwa odniosły także Vanessa Machnicka i Urszula Hofman. W 1/16 finału z nieznanych przyczyn do walki nie stanęła Aleksandra Kaleta, a także poprzez nie wystawienie reprezentantki w kategorii -57 kg już na starcie Polki przegrywały 2-0. Trzeci punkt ma wagę zwycięstwa dla Mongolii zdobyła Baasanjargal Bayarbat, która w kategorii -63 kg pokonała Vanessę Machnicką.