Pływanie - MEJ: świetne starty Orlicza, Polska wciąż bez medalu

• Data publikacji: 07.07.2019, 17:07

Ostatni dzień pływackiej rywalizacji MEJ w Kazaniu nie przyniósł indywidualnych medali dla polskiej reprezentacji. Mimo to ze swojego startu może być zadowolony Filip Orlicz, który zajął dziś piątą lokatę.

Już pierwszy polski start przyniósł pierwszy awans. Doskonale spisał się Filip Orlicz, który zajął trzecie miejsce w swoim wyścigu, a łącznie został sklasyfikowany na siódmej lokacie. Dzięki temu dostał szansę walki o podium w rozgrywanym niedługo później finału.

W medalowej fazie rywalizacji zajął dobre, piąte miejsce z czasem 23.01. W tym samym wyścigu Artem Selin ustanowił podwójny rekord. Czas 21.83 to nowy najlepszy rezultat nie tylko MEJ, ale również nowy rekord Europy juniorów.

Daleko od podium znalazł się startujący na 400 m stylem zmiennym Przemysław Suchański. Polak zajął ostatnie miejsce z rezultatem  4:27.06 i stratą 11.88 s do triumfującego Apostolos Papastamosa. On i plasujący się o "oczko" wyżej Thomas Jansen pozostawali w ogonie stawki, znacznie odstając szybkością od kolegów. Sytuacja powtórzyła się w finale na 200 m stylem dowolnym mężczyzn - walczący o medal Jan Karolczak również zajął ostatnie miejsce.

Worek z medalami w znacznej części opróżnili dziś Rosjanie, którzy do swojej bogatej kolekcji dołożyli siedem krążków, w tym cztery w złotym kolorze. Daria Waskina zostawiła rywalki daleko w tyle, stając na najwyższym stopniu podium rywalizacji na 100 m stylem grzbietowym kobiet. W ślady koleżanki w wyścigu na 100 m stylem klasycznym poszedł Aleksandr Zigalow, zaś na tym samym dystansie przepłyniętym "motylkiem" mistrzem zostaw Andrei Minakow. Ostatnie dwa złote medale zdobyły sztafety płynące na 4x200 m stylem dowolnym i 4x100 m stylem zmiennym.

100 m stylem motylkowym mężczyzn finał

1.MINAKOW Andrei - RUS - 51.66