Kajakarstwo górskie – MEJ: srebro i kolekcja czwartych miejsc

• Data publikacji: 07.07.2019, 17:43

W Liptowskim Mikułaszu odbyły się mistrzostwa Europy juniorów i do lat 23. Polacy wyjechali ze Słowacji ze srebrem Klaudii Zwolińskiej. Nasi reprezentanci mieli sporo pecha. Wielokrotnie zajmowali bowiem czwarte miejsce.

Najwięcej radości w Liptowskim Mikułaszu przyniosła polskim kibicom Klaudia Zwolińska. Zdobyła ona srebrny medal w konkurencji K1 do lat 23. W pierwszej fazie zmagań nasza reprezentantka nie spisała się najlepiej, ale uzyskała awans do półfinału. Zajęła premiowane nim 8. miejsce w swojej grupie. Niestety do następnej fazy zmagań nie dostały się Julia Jeleńska i Edyta Rosiek, które uplasowały się odpowiednio na 10. i 11. miejscu w swojej grupie. W półfinale Zwolińska zaprezentowała się nieco lepiej, bo uplasowała się na 5. pozycji. Pełnię możliwości pokazała jednak dopiero w finale. W nim zajęła 2. miejsce, przegrywając jedynie z Terezą Fiserovą z Czech o 1,52 sek. O 2,41 s wyprzedziła natomiast Eliskę Mintalovą ze Słowacji, która uzupełniła podium.

Top 3 KK1 U23

1. Tereza Fiserova (CZE)
  2. Klaudia Zwolińska (POL)
  3. Eliska Mintalova (SVK)

Bardzo bliska medalu była również Aleksandra Stach. Polka zajęła pechowe czwarte miejsce w C1 do lat 23. Polka rozpoczęła rywalizację od 7. miejsca w swoim wyścigu kwalifikacyjnym. Z drugiego wyścigu awans uzyskała również Klaudia Zwolińska, która uplasowała się w nim na 4. pozycji. Odpadła za to Oliwia Jeleńska, która była dopiero 15. W półfinale Stach zajęła 9. miejsce, a więc miała nieco szczęścia, bo awans uzyskiwało 10 zawodniczek. Z rywalizacji odpadła natomiast Zwolińska, która była 18. Pecha Stach miała niestety w finale. Do medalu zabrakło jej zaledwie 0,07 sekundy. Polka zajęła 4. miejsce za Francuzką Marjorie Delassus i Czeszkami Martiną Satkovą i Terezą Fiserovą.

Top 3 KC1 U23

1. Marjorie Delassus (FRA)
  2. Martina Satkova (CZE)
  3. Tereza Fiserova (CZE)

W pozostałych konkurencjach indywidualnych Polakom nie wiodło się aż tak dobrze. W C1 U23 mężczyzn w półfinałach odpadli Kacper Sztuba, Przemysław Nowak i Szymon Zawadzki. U juniorów w tej konkurencji 8. miejsce w finale zajął Szymon Nowobiliński. W półfinale odpadł Maciej Bartos. W eliminacjach odpadł Filip Leśniak. W półfinale K1 U23 odpadli Krzysztof Majerczak, Wiktor Sandera i Jakub Brzeziński. U juniorów 6. miejsce w finale zajął Piotr Prusak. Do półfinału dotarli natomiast Michał Ciągło i Dominik Mastalski.

U kobiet w K1 juniorek Dominika Brzeska, Zuzanna Kulig i Julia Dziadosz niestety nie dostały się do półfinału. W C1 juniorek w 1/2 finału oglądaliśmy Katarzynę Liber. Niestety słabo w eliminacjach zaprezentowały się Alicja Burela i Iga Garlewicz.