Pływanie - MEJ: ostatnia sesja poranna już za pływakami

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 07.07.2019, 10:28

Filip Orlicz i Przemysław Suchański awansowali z porannych eliminacji do finałów Mistrzostw Europy, które dziś kończą się w Kazaniu. W finałach tylko rolę rezerwowych będą pełnić sztafety.

Rywalizacja trzech Polaków na dystansie 50 metrów stylu dowolnego mężczyzn miała rozpocząć poranną rywalizację ostatniego dnia MEJ w Kazaniu, jednak Oskar Jemielita nie wystartował, a pozostała dwójka spisała się ze zmiennym szczęściem. Świetnie popłynął Filip Orlicz, który czasem 23,40 w swoim wyścigu przegrał tylko z Niemcem Artemem Selinem. Płynący na 6. torze Kacper Piotrowski był dopiero 9. – 23,72 i odpadł z rywalizacji.

W rywalizacji na 400 metrów stylem zmiennym mężczyzn tym razem obyło się bez ubytku ilościowego reprezentantów Polski i wystartowała trójka w komplecie, ale znowu awans zaliczył tylko jeden. Przemysław Suchański zajął 5. miejsce w swojej rywalizacji z czasem 4:26,32 i mimo, że był to 9. wynik, z uwagi na limity zawodników z jednego kraju w finałach, to właśnie Polak zakwalifikował się do popołudniowego startu. Na ostatnim miejscu uplasował się w tym samym wyścigu Mikołaj Malec – 4:35,96. W ostatniej serii startów na 8. miejscu uplasował się Mateusz Dubas – 4:32,62.

Niewiele do awansu zabrakło sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym kobiet. Aleksandra Knop, Klaudia Skibiak, Marta Klimek i Wiktoria Dąborwska popłynęły w pierwszym półfinale i z czasem 8:21,52 przegrały tylko z czołową trójką – Wielką Brytanią, Rosją i Węgrami. Szansa była, jednak w kolejnym wyścigu szybciej popłynęło aż pięć sztafet i ostatecznie przyszło tylko 9. miejsce oraz rola pierwszych rezerwowych. Rola drugich rezerwowych przypadnie w finale 100 metrów stylem zmiennym mężczyzn naszej męskiej sztafecie. Jakub Mościcki, Dawid Wiekiera, Adrian Jaśkiewicz i Kacper Piotrowski dokładnie tak jak koleżanki, zajęli w swoim wyścigu 4. miejsce, ale rezultat 3:44,82 był dopiero 10. wynikiem całych eliminacji.