Neapol 2019 - Tenis stołowy: zmienne szczęście Polaków

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 06.07.2019, 22:13

Ze zmiennym szczęściem startowali w sobotę polscy tenisiści stołowi. Dwa zwycięstwa odniósł Adam Dosz, który pokonał m.in. reprezentanta Korei Południowej Seonghyeoka Kanga 3:1. Porażki zanotowały za to Karolina Lalak i Sandra Wabik.

W rywalizacji singlistek pewne zwycięstwo odniosła Paulina Krzysiek. W spotkaniu z reprezentantką Mongolii Undram Munkhbat wyrównana gra toczyła się w zasadzie tylko w trzeciej partii, którą Polka wygrała 12:10. W ślady koleżanki z zespołu nie poszły Karolina Lalak i Sandra Wabik. Pierwsza z nich nie miała szans w starciu z Francuzką Laurą Pfefer i przegrała mecz 0:3. Wabik była zdecydowanie bliżej sukcesu, ale nie wykorzystała prowadzenia 2:1 w setach w pojedynku z Czeszką Mynarovą.

Paulina Krzysiek - Undram Munkhbat (Mongolia) 3:0 (11:5, 11:6, 12:10)

Karolina Lalak - Laura Pfefer (Francja) 0:3 (6:11, 4:11, 4:11)

Sandra Wabik - Karolina Mynarova (Czechy) 2:3 (6:11, 11:9, 11:7, 5:11, 7:11)

Udany dzień ma za sobą Adam Dosz. Zawodnik Pogoni Lębork wygrał dwa mecze, a triumf nad Koreańczykiem Seonghyeokiem Kangiem to cenny skalp. Zwycięstwa odnieśli także Adrian Więcek i Jakub Folwarski. Swoje spotkanie przegrał Michał Bańkosz, który prowadził 2:1 z Bastienem Rembertem, ale dwa kolejne sety przegrał po grze na przewagi.

Adrian Więcek - Thibaut Darcis (Belgia) 3:1 (7:11, 11:9, 11:8, 11:9)

Adam Dosz - Thilina Wickramanayake (Sri Lanka) 3:0 (11:4, 11:6 i 11:9)

Jakub Folwarski - Joshua Bennett (Wielka Brytania) 3:0 (11:5, 13:11, 11:8)

Michał Bańkosz - Bastien Rembert (Francja) 2:3 (7:11, 11:6, 13:11, 10:12, 10:12)

Adam Dosz - Seonghyeok Kang (Korea Południowa) 3:1 (11:9, 12:10, 6:11, 11:7)