Neapol 2019 – Tenis: Kuczer gra dalej

• Data publikacji: 06.07.2019, 17:54

Dziś na kortach w Neapolu oglądaliśmy Darię Kuczer i Dominika Nazaruka w drugiej rundzie singla i Piotra Matuszewskiego oraz Dominika Nazaruka w pierwszej rundzie debla. Tylko Kuczer pozostaje jeszcze w grze.

Dominik Nazaruk nie miał łatwego zadania. Jego rywalem w drugiej rundzie był mistrz juniorskich Wimbledonu i Australian Open Tseng Chun-hsin z Tajwanu. Pierwszy set był aż zaskakująco wyrównany. Nazaruk przegrał, jednak dopiero po tiebreaku, zakończonym wynikiem 4-7. Niestety w drugiej partii Polak opadł z sił. Nie wygrał nawet gema i musiał się pożegnać z turniejem w Neapolu.

Do trzeciej rundy awansowała za to Daria Kuczer. Polka w pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej pokonała Dariję Dietkowskają z Kazachstanu. Nie było to jednak łatwe spotkanie. Pierwszego seta Kuczer przegrała do 6 w tiebreaku. Z czasem przejęła jednak inicjatywę. Drugą partię wygrała 6-3, a w kolejnej oddała rywalce już tylko jednego gema.

W deblu już w pierwszej rundzie odpadli niestety Dominik Nazaruk i Piotr Matuszewski. Ich rywalami byli Francuzi Ronan Joncour i Lucas Puollain. Co ciekawe Poullain to piątkowy pogromca Matuszewskiego. Dziś po raz kolejny wygrał z naszym reprezentantem. I to dość łatwo. W pierwszym secie zwyciężyli do 3, w drugim do 2.

Tseng Chun-hsin (TPE) – Dominik Nazaruk (POL) 7-6(4) 6-0

Daria Kuczer (POL) – Darija Dietkowskaja (KAZ) 6-7(6) 6-3 6-1

Ronan Joncour/Lucas Poullain (FRA) – Piotr Matuszewski/Dominik Nazaruk (POL) 6-3 6-2