Neapol 2019 - Pływanie: świetny występ Piechoty

• Data publikacji: 06.07.2019, 13:03

Poranna sesja Uniwersjady przyniosła trzy awanse zapisane na konto polskiej reprezentacji. Najlepiej zaprezentowała się Paulina Piechota, startujaca na 1500 m stylem dowolnym.

Doskonale trzeci dzień rywalizacji rozpoczął Michał Poprawa, który w eliminacjach na 200 m stylem motylkowym wywalczył dla Polski pierwszy awans dzisiejszego dnia. Polak zegar zatrzymał po 1:58.13, o 0.83 od zwycięzcy Aleksandra Kudaszewa, zajmując dzięki temu czwarte miejsce.

Kolejny wyścig z polskim akcentem przyniósł kolejny sukces za sprawą Agaty Naskręt. Płynąca na 100 m stylem grzbietowym Polka zajęła 10. lokatę i wywalczyła bilet do półfinału czasem 1:02.00. Startująca na tym samym dystansie Paulina Pęda miała niestety mniej szczęścia. Choć popłynęła dobrze, to rezultat 1:03.13 plasował ją na odległej, 21. lokacie.

W zmaganiach na 50 m stylem grzbietowym Polacy wypadli bardzo skromnie. Startujących odpowiednio w dziesiątej i dziewiątej turze Kacpra Stokowskiego i Rafała Bugdola dzieliła różnica 0.02 s i jednego miejsca w klasyfikacji generalnej na korzyść tego pierwszego. Stokowski uplasował się na 29. lokacie z czasem 26.02 ex aequo z Australijczykiem Williamem Stockwellem.

Paulina Piechota spisała się najlepiej spośród naszych reprezentantów występujących w porannej sesji. Na wyczerpującym dystansie 1500 m stylem dowolnym Polka świetnie rozłożyła siły, dzięki czemu uzyskała doskonały czas 16:37.95 - drugi najlepszy w swojej turze. W ogólnej klasyfikacji Polka była piąta, ze stratą 13.10 do zwycięskiej Japonki Waki Kobori.