Judo - Grand Prix: Kowalczyk trzecia w Montrealu!

• Data publikacji: 06.07.2019, 10:50

Julia Kowalczyk (-57 kg) zajęła trzecie miejsce w rozpoczętym wczoraj turnieju Grand Prix w Montrealu. Bliska medalu była także Agata Perenc (-52 kg), ale ostatecznie przegrała walkę o trzecie miejsce.

Zawody w Kanadzie nie są najmocniej obsadzone. Do Kanady nie przyjechało wielu zawodników i zawodniczek z czołówki rankingu światowego i olimpijskiego, dlatego też Kowalczyk musiała wygrać tylko jedną walkę, aby znaleźć się w półfinale. Polka w pierwszej rundzie miała wolny los, a w walce o półfinał wygrała z Belgijką Miną Libeer. W półfinale na Kowalczyk czekało dużo trudniejsze zadanie, czyli reprezentantka gospodarzy Christa Deguchi. Niestety faworytka walki nie zawiodła i pokonała Polkę, jednak już w walce o trzecie miejsce Julia Kowalczyk pokonała Niemkę Johannę Mueller.

W tej samej kategorii oglądaliśmy Arletę Podolak. Olimpijka z Rio de Janeiro najpierw pokonała Kanadyjkę Alexandrę Gagnon, ale w kolejnej swojej walce przegrała z inną reprezentantką kraju klonowego liścia - Christą Deguchi. W pierwszej rundzie repasaży marzenia o medalu zamknęła Polce Belgijka Mina Libeer.

Blisko zajęcia miejsca na podium była także w kategorii -52 kg Agata Perenc, która w pierwszej rundzie pokonała Marokankę Iraoui, ale w walce o półfinał nie sprostała Turczynce Irem Korkmaz. W repasażach Polka pokonała Australijkę Tinkę Easton, ale w bezpośredniej walce o trzecie miejsce Perenc została pokonana przez Koreankę Jeong.

Dzisiaj do walki o medale i punkty do rankingu olimpijskiego staną Wiktor Mrówczyński (-73 kg) i Damian Szwarnowiecki (-81 kg).