Neapol 2019 - Pływanie: Paweł Sendyk o krok od medalu

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 05.07.2019, 19:45

Paweł Sendyk był o krok od medalu podczas sesji wieczornej drugiego dnia Uniwersjady w Neapolu. Polski pływak do medalu stracił ledwie 0,16 sekundy. Z porannych eliminacji do półfinału dostał się tylko Filip Zaborowski, ale to było wszystko, na co było stać reprezentanta Polski.

W porannych eliminacjach zmagań Uniwersjady polskie emocje rozpoczęły się od startu Filipa Zaborowskiego na 200 metrów stylem dowolnym, który ze świetnym czasem – 1:49,78 wygrał swój wyścig, w przeciwieństwie do Kacpra Stokowskiego. Ten zajął ostatnią lokatę, podobnie jak Dominika Sztandera, która przepadła w swoim wyścigu eliminacyjnym na 100 metrów stylem klasycznym. Do półfinału na 200 metrów stylem zmiennym mężczyzn nie awansowali też Dominik Bujak i Marcel Wągrowski, mimo że ten pierwszy z czasem 2:02,81 zajął drugie miejsce w swoim wyścigu. Ostatnią nadzieją na awans była Daniela Georges, ale i ona nie zachwyciła. Zajęła w swoim wyścigu co prawda drugie miejsce, ale czas 57,14 był zbyt słaby, by dać awans. To oznaczało, że tylko Filip Zaborowski dostał się do rywalizacji popołudniowej z porannych eliminacji.

Popołudniowe polskie pływanie w Neapolu było więc bardzo skromne. Zaczął od jedynego polskiego finału Paweł Sendyk, ale za to dostarczył w te kilkadziesiąt sekund sporo dużych emocji, ocierając się o medal. Polak od początku trzymał się czoła wyścigu i plasował się na granicy pozycji medalowej. Ostatecznie, uzyskując czas 23,63 przegrał medal z najmniej cennego kruszcu z Białorusinem Pekarskim o 0,16 sekundy. Złoto przypadło w udziale Australijczykowi Wangowi.

Małe emocje przeżywali polscy kibice drugiego dnia zawodów w Neapolu w sesji wieczornej, bo oprócz Sendyka popłynął jeszcze tylko Filip Zaborowski w półfinale 200 metrów stylem dowolnym. Polak od początku plasował się w ogonie wyścigu i ostatecznie z czasem 1:49,83 zajął 6. lokatę, która nie dawała awansu do finału.