Siatkówka plażowa - MŚ: Polacy ze zmiennym szczęściem

• Data publikacji: 04.07.2019, 18:13

Dwie pary w 1/16 finału, jedna z awansem. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pewnie pokonali Australijczyków Damiena Schumanna i Cole'a Duranta, natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pożegnali się z turniejem po porażce z Rosjanami Ilyą Leshukovem i Konstantinem Semenovem.

Kilka chwil po 14 swoje spotkanie 1/16 finału rozegrali Fijałek z Brylem. Ich rywalami byli Australijczycy Schumann i Durant. Pierwszy set tego spotkania przebiegał pod kontrolą naszych reprezentantów. Rywale popełniali sporo błędów, w szczególności w polu serwisowym, a Polacy to skrupulatnie wykorzystywali kończąc swoje akcje. Po przerwie technicznej przewaga biało - czerwonych wzrosła z 2-3 do 5 punktów i udało się utrzymać ją aż do samego końca.

Początek drugiej partii był wyrównany. Obie pary grały punkt za punkt. Przed przerwą techniczną nasi zawodnicy odskoczyli jednak na dwa "oczka", dzięki skutecznemu blokowi Bryla i asowi serwisowemu Fijałka. Przewaga Polaków nie trwała długo, bowiem po chwili na tablicy wyników mieliśmy remis (13:13, 15:15). To zwiastowało wyrównaną końcówkę seta i tak się zresztą stało. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowali biało - czerwoni i to ich zobaczymy w 1/8 finału. Ich rywalami w tej fazie zmagań będą Brazylijczycy Andre i George.

Powodów do zadowolenia z kolei nie mają Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Nasi reprezentanci bardzo słabo zaczęli pojedynek 1/16 finału z Rosjanami Leshukovem i Semenovem. Polacy zwłaszcza w ataku nie przypominali duetu, który jeszcze kilka tygodni temu brylował w tym elemencie. Rywale dominowali na siatce i zbudowali sobie dużą przewagę punktową. Nie oddali jej do końca i zwyciężyli pewnie 21:13.

Druga partia zaczęła się znacznie lepiej dla biało - czerwonych. Prowadzili nawet 5:3 czy 7:6, lecz na przerwę techniczną to przeciwnicy schodzili przy jednopunktowym prowadzeniu. Potem wróciły niestety koszmary z pierwszego seta, zwłaszcza brak skuteczności w ataku. To miało niemal natychmiast odzwierciedlenie w wyniku, rywale odskoczyli i zakończyli spotkanie w pierwszej piłce meczowej, zwyciężając 21:17 i w całym meczu 2:0.