Roland Garros: Thiem pokonał Nishikoriego

• Data publikacji: 03.06.2018, 15:38

Autriak Dominic Thiem po raz kolejny awansował do ćwierćfinału French Open. W czterech setach pokonał Japończyka Kei Nishikoriego, choć po dwóch pierwszych partiach nic nie zwiastowało, że Austriak straci seta, gdyż oddał w nich tylko dwa gemy.

Od początku spotkania na korcie dominował Thiem. Japończyk tymczasem popełniał niespodziewanie wiele błędów. Austriak skrzętnie to wykorzystał. Zdobył przełamanie na 2-1, a później kolejne, na 5-2. Następnie nie oddał Japończykowi nawet punktu, serwując po set.

Druga partia miała jeszcze bardziej szokujący przebieg. Słynący z dokładności i regularności Japończyk popełniał bardzo wiele niewymuszonych błędów. Tak wiele, iż w tej partii nie wygrał nawet gema. W pół godziny Thiem zwycięsko zakończył tego seta.

Odmienny przebieg miał set trzeci. Japończyk zaczął nagle grać swój dobry tenis. Partia ta była bardzo wyrównana, a obydwaj tenisiści pewnie wygrywali swoje serwisy. Pierwszy w tym secie break-point był piłką setową na 7-5 dla Nishikoriego. Tenisista z Kraju Kwitnącej Wiśni ją wykorzystał i utrzymał nadzieje na awans do ćwierćfinału.

Czwarty set również był wyrównany, jednak lepiej wyglądała w nim gra Austriaka. Thiem przełamał na 4-3 i pewnie utrzymał przewagę do końca seta. Wykorzystał drugą piłkę meczową na 6-4 i powalczy o swój trzeci półfinał tej imprezy. Jego kolejnym rywalem będzie Niemiec Alexander Zverev.

Dominic Thiem (AUT) [5] – Kei Nishikori (JPN) [19] 6-2 6-0 5-7 6-4