Neapol 2019 - Strzelectwo: złoto i rekord drużyny kobiet!

• Data publikacji: 04.07.2019, 12:58

Doskonale dla Polski rozpoczyna się uniwersjada w Neapolu! Drużyna kobiet zdobyła złoty medal w karabinie pneumatycznym 10 m! Co więcej Katarzyna Komorowska, Aneta Stankiewicz i Natalia Kochańska pobiły rekord Uniwersjady!

Polska drużyna kobiet w konkurencji karabinu pneumatycznego 10 m dała popis swoich umiejętności na strzelnicy w Neapolu! Biało-Czerwone w składzie Katarzyna Komorowska, Agnieszka Stankiewicz i Natalia Kochańska zdobyły złoty medal, bijąc przy tym rekord uniwersjady. Polki uzyskały wynik 1870,9. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Tajwanu z wynikiem o 2,1 pkt. słabszym. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Indii z dorobkiem 1866,2 pkt.

Aneta Stankiewicz miała spośród naszych reprezentantek najwięcej powodów do radości, ponieważ awansowała do finału w rywalizacji indywidualnej.