EuroBasket kobiet: znamy komplet ćwierćfinalistek

• Data publikacji: 03.07.2019, 11:52

Szwedki, Brytyjki, Belgijki i Rosjanki awansowały do ćwierćfinału EuroBasketu kobiet, po rozegraniu meczów barażowych o udział w tej fazie.

Te cztery ekipy dołączyły do grona zespołów, które już po fazie grupowej miały zapewniony awans do ćwierćfinału.

Koszykarki "Trzech Koron" okazały się lepsze od Łotyszek, które pokonały - 77:62. O zwycięstwie Szwedek zadecydowała pierwsza połowa, a w szczególności druga kwarta, w której triumfowały - 22:9.

W kolejnym meczu reprezentantki Wielkiej Brytanii wysoko i pewnie ograły Czarnogórki - 92:71. We wszystkich częściach tego starcia, poza trzecią, "Córki Albionu" wygrywały dość zdecydowanie.

Belgijki, w których wielu upatruje ich jako kandydatki do medalu, wymęczyły zwycięstwo nad Słowenkami - 72:67. Mecz był bardzo zacięty o czym świadczyć może wynik każdej z kwart. Po pierwszej połowie na dwupunktowym prowadzeniu były Belgijki - 34:32, a trzecia część zakończyła się remisem po 19. Dopiero w ostatniej odsłonie wygrały one - 19:16 i zapewniły sobie ostateczny triumf.

Na koniec Rosjanki pokonały koszykarki z Italii - 63:54. Choć po pierwszej połowie to Włoszki prowadziły - 33:29, to w drugiej mieliśmy popis gry "Sbornej". Rosjanki nie tylko odrobiły szybko straty, ale wypracowały sobie też przewagę, której już nie oddały.