Siatkówka plażowa - MŚ: dwie męskie pary w fazie pucharowej!

• Data publikacji: 02.07.2019, 19:53

Michał Bryl z Grzegorzem Fijałkiem oraz Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem awansowali do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Hamburgu.

Obie polskie pary grały dziś o zajęcie pierwszego miejsca w swoich grupach. Michał z Grzegorzem mierzyli się w grupie "B" z Łotyszami - Martinsem Plavinsem i Edgarsem Tocsem, zaś Piotr z Bartoszem grali w grupie "G" z amerykańskim duetem - Jacob Gibb i Taylor Crabb.

Mecz Bryla i Fijałka z łotewską parą był niezwykle wyrównany i do samego końca bardzo zacięty. Pierwszego seta wygrali Polacy, choć w pewnym momencie mieli już trzypunktową przewagę - 15:12, to pozwolili się dogonić. Ostatecznie zwyciężyli jednak do 18. W drugiej partii role się odwróciły i to Łotysze triumfowali do 18. Najwięcej emocji dostarczył mimo wszystko tie-break. Polacy prowadzili już - 14:12 i mieli kilka piłek meczowych. Plavins z Tocsem doskonale się jednak bronili, ale ostatecznie przegrali - 20:18.

Nieco łatwiej i szybciej poszło Piotrowi i Bartoszowi z ograniem Amerykanów - Jacoba Gibba i Taylora Crabba. W pierwszym secie Kantor i Łosiak tylko na początku się męczyli z rywalami. Potem odjechali na kilka punktów do przodu i pewnie triumfowali - 21:17. Druga odsłona była nieco bardziej zacięta, lecz Biało-Czerwoni przycisnęli w końcówce i ostatecznie zwyciężyli do 19.

(POL) Michał Bryl/Grzegorz Fijałek - Martins Plavins/Edgars Tocs (LAT) - 2:1 (21:18, 18:21, 20:18)

(POL) Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Jacob Gibb/Taylor Crabb (USA) - 2:0 (21:17, 21:19)