Dwa medale Polaków w Belgradzie!

• Data publikacji: 03.06.2018, 12:44

Dwa medale wywalczyli polscy wioślarze na Pucharze Świata w Belgradzie. Rywalizację dwójek podwójnych wagi lekkiej mężczyzn zwyciężyli Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski.

Kowalski i Jankowski znakomicie zaprezentowali się w Serbii. Najpierw wygrali wyścig eliminacyjny, potem półfinał i finał. W finałowym wyścigu Polacy prowadzili od startu do mety z każdym metrem powiększając przewagę nad pozostałymi osadami. Ostatecznie Polacy triumfowali z czasem 6:13.040, wyprzedzając o ponad sekundę osady Belgii i Irlandii.

Na podium stanęła także polska czwórka podwójna kobiet. Polki w składzie: Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann w finale od początku płynęły na drugim miejscu przegrywając tylko z Holenderkami. Trzecie miejsce zajęły Niemki, które przegrały z Polkami o ponad sekundę.

Dobry występ zaliczyła także męska czwórka podwójna. Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Wiktor Chabel słabo rozpoczęli finał i po pierwszych 500 metrach zajmowali przedostatnie, piąte miejsce. Z każdym metrem łódka Polaków płynęła coraz szybciej i na półmetku dystansu zajmowaliśmy trzecie miejsce. Pod koniec wyścigu Polaków wyprzedzili Norwegowie i ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce.

W finale popłynęła również polska osada czwórki bez sternika kobiet. Niestety, Olga Michalkiewicz, Monika Sobieszek, Monika Chabel i Joanna Dittmann mimo bardzo dobrego początku zajęła ostatnie szóste miejsce.

Tuż za podium uplasowała się polska ósemka. Polacy po pierwszych 500 metrach zajmowali trzecie miejsce, ale słabli z każdym kolejnym metrem co spowodowało, że wyprzedzili nas Rumuni i zawody zakończyliśmy na czwartym miejscu.

W finale B polska dwójka podwójna Szymon Posnik/Adam Wincenciak zajęła drugie miejsce przegrywając tylko z reprezentantami gospodarzy Igorem Djericem i Aleksandrem Bedikiem.

W finale pocieszenia oglądaliśmy także dwójkę podwójną wagi lekkiej kobiet. Weronika Deresz i Joanna Dorociak przegrały tylko z Kanadyjkami i Niemkami, przez co zajęły trzecie miejsce.

Puchar Świata w Belgradzie zakończył finał B dwójek podwójnych bez sterniczki z udziałem Anny i Marii Wierzbowskich. Polki świetnie zaprezentowały się w finale pocieszenia wygrywając wyścig wyprzedzając Chinki i Irlandki