Siatkówka plażowa-MŚ: koniec turnieju dla Polek

• Data publikacji: 01.07.2019, 17:01

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie zawojują Hamburga. W ostatnim meczu grupowym nasze zawodniczki przegrały w dwóch setach z Austriaczkami Kathariną Schutzenhofer i Leną Plesiutschnig i odpadły z turnieju.

Wojtasik i Kociołek bardzo dobrze rozpoczęły ten pojedynek, bowiem od prowadzenia 3:1. W dalszej części seta mecz się wyrównał i oba duety grały punkt za punkt. Na przerwę techniczną to jednak Austriaczki zeszły z jednym "oczkiem" przewagi.

Po wznowieniu gry zaczął się koncert Polek,. które odskoczyły rywalkom na 3 punkty przewagi (16:13, 18:15). Niestety naszym siatkarkom nie udało się wygrać tej partii, bowiem w końcówce to przeciwniczki dyktowały warunki gry i wygrały 23:21.

Taki obrót spraw wyraźnie nie pomógł Kociołek i Wojtasik, które nie mogły się odnaleźć na piasku w kolejnej odsłonie. Austriaczki wykorzystywały każdy błąd Polek, wzmocniły serwis i dominowały na siatce. W efekcie druga partia okazała się pogromem. Rywalki wygrały 21:9 i w całym meczu 2:0, co oznaczało, że nasze reprezentantki wrócą z Hamburga bez zwycięstwa.

Wojtasik/Kociołek (POL)  - Schutzenhofer/Plesiutschnig (AUT) 0:2 (21:23, 9:21)