Triathlon – WTS: Geens i Zaferes najlepsi w Montrealu

• Data publikacji: 01.07.2019, 11:43

Zmagania World Triathlon Series w Montrealu zwyciężyli Amerykanka Katie Zaferes i, niespodziewanie, Belg Jelle Geens. Ponownie w zawodach najważniejszego triathlonowego cyklu nie wystąpili żadni reprezentanci Polski.

Kobiety

W zmaganiach kobiet obyło się bez zaskoczeń. W kanadzie najlepiej spisywały się te, które znajdują się w czołówce każdego wyścigu w tym sezonie. Zwyciężyła, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, Katie Zaferes. Amerykanka pokonała trasę w 58 minut i 15 sekund. Po niej na metę wbiegła Brytyjka Georgia Taylor-Brown z 11 sekundami straty. Podium zamknęła jej rodaczka Jessica Learmonth, której rezultat wyniósł 58:49. Tylko 8 sekund do podium straciła Włoszka Alice Betto.

Zaferes prowadzi w klasyfikacji generalnej z 4925 pukntami na koncie. Druga Learmonth ma ich 4170. Na trzecie miejsce wskoczyła Taylor-Brown, która skorzystała na nieobecności Taylor Spivey. Brytyjka ma aktualnie 3925 punktów, a Amerykanka 3249.

Mężczyźni

U mężczyzn niespodziewanie zwyciężył Jelle Geens. Dla 26-letniego Belga to pierwsze w karierze zwycięstwo tej rangi. Trasę wyścigu pokonał w czasie 53:49. Drugie miejsce zajął broniący tytułu Hiszpan Mario Mola, który stracił tylko sekundę do Geensa. W czołówce wyścigu w Montrealu było bardzo ciasno. Trzeci Tyler Mislawchuk z Kanady miał czas tylko o 4 sekundy słabszy od zwycięzcy. Richard Murray z RPA do podium stracił zaledwie 5 sekund, a również Norweg Kristian Blummenfelt i Hiszpan Fernando Alarza zanotowali stratę poniżej 10 sekund do Mislawchuka.

W klasyfikacji generalnej wciąż na prowadzenie wysunął się Alarza, który zgromadził już 3282 punkty. Skorzystał on na nieobecności Luisa Vincenta, który z dorobkiem 3200 punktów spadł na drugie miejsce i na słabym występie Henriego Schoemana. Afrykaner zajmuje piątą pozycję, mając na koncie 2905 oczek. Na trzeci stopień podium wskoczył Hiszpan Javier Gomez, który zgromadził 3108 punktów.

1. Jelle Geens (BEL) 53:49
  2. Mario Mola (ESP) 53:50
  3. Tyler Mislawchuk (CAN) 53:53
  4. Richard Murray (RSA) 53:58
  5. Kristian Blummenfelt (NOR) 54:02