Jeździectwo - WKKW: Polska piąta w Strzegomiu, wygrana Niemców
FEI/LIBBY LAW PHOTOGRAPHY

Jeździectwo - WKKW: Polska piąta w Strzegomiu, wygrana Niemców

  • Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 30.06.2019, 22:39

Reprezentacja Polski w WKKW zajęła piąte miejsce w Pucharze Narodów rozgrywanym w Strzegomiu. W zawodach triumfowali Niemcy, a indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Michael Jung.

 

Od czwartku do niedzieli w Strzegomiu rozgrywany był Puchar Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Na starcie stanęło osiem drużyn, w tym reprezentacja Polski. Nasza drużyna nie wystartowała w najmocniejszym składzie. Postawiono na mniej doświadczonych jeźdźców i nie wystawiono nikogo ze składu, który wywalczył kwalifikację olimpijską w Baborówku. W Strzegomiu zaprezentowali się: Małgorzata Korycka, Mateusz Kiempa, Jan Kamiński i Michał Hycki.

 

Przez dwa pierwsze dni trwała rywalizacja w ujeżdżeniu. Polacy tę część konkursu zakończyli na ostatnim ósmym miejscu z wynikiem 106.1 punktu karnego. Najlepiej spisał się Mateusz Kiempa na Lassbanie Radovixie, który uzyskał 31.3 punktu karnego. O jedną dziesiąta punktu gorszy był Jan Kamiński na Seniorze. Małgorzata Korycka (Pola) uzyskała 43.4 punktu, a Michał Hycki (Moonshine) 47.8, ale jego wynik nie był liczony do dorobku drużyny. Na tym etapie najlepszą drużyną byli Niemcy z wynikiem 81.6 punktu. Niewiele tracili Holendrzy, bo tylko 0.8 punktu. Trzecie miejsce zajmowała Szwecja z notą 93.7. indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Holender Tim Lips - 23.0.

 

Po sobotnim krossie dorobek naszych zawodników powiększył się do 162.7 punktu i pozwoliło to przesunąć się na piątą pozycję. Prowadzenie utrzymali Niemcy z notą 90.4. A nowym liderem zmagań indywidualnych został mistrz olimpijski Michael Jung. Na drugie miejsce awansowali Brytyjczycy (114,1), a na trzecie spadli Holendrzy (122,7). Z rywalizacji odpadli Szwedzi i Belgowi, ponieważ trzech reprezentantów Szwecji i dwóch reprezentantów Belgii nie ukończyło próby terenowej.

 

Skoki Niemcy ukończyli z zerową liczbą punktów karnych przez co ich wynik się nie zmienił (90.4) i pozwolił na zwycięstwo w zawodach. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy z wynikiem 122.5, a na trzecim miejscu uplasowali się Holendrzy (146.7). Polacy uzbierali w sumie 195.1 punktu i zakończyli zawody na piątym miejscu. Indywidualne zawody wygrał Michael Jung z wynikiem 25.2. Najwyżej z Polaków uplasował się Jan Kamiński, który w skokach uzyskał 12.4 punktu karnego i z łącznym wynikiem 60.2 na 25. pozycji. Mateusz Kiempa był 33., a Małgorzata Korycka 39. Michał Hycki nie ukończył rywalizacji.

Jakub Łosiak

Wielki fan sportu, a w szczególności piłki nożnej, siatkówki i kolarstwa. Poza tym na portalu zajmuję się żeglarstwem i kombinacją norweską.