Mińsk 2019 – Gimnastyka sportowa: Gabriela Janik poza podium

• Data publikacji: 30.06.2019, 19:22

Zakończyła się indywidualna rywalizacja gimnastyków oraz gimnastyczek na przyrządach podczas drugich Igrzysk Europejskich w Mińsku. Reprezentantka Polski Gabriela Janik, która zakwalifikowała się do finału w skoku, swój udział zakończyła na wysokiej czwartej pozycji. Najlepsza w tej konkurencji okazała się być reprezentująca Słowenię Teja Belak. Z kolei reprezentantka Rosji Angelina Melnikova niewątpliwie Igrzyska Europejskie może zaliczyć do udanych, bowiem zdobyła aż cztery medale. Dwa złota wywalczone w wieloboju oraz na poręczach, a także dwa srebra w skoku i na równoważni.

W finale gimnastyczki rywalizowały ze sobą w skoku, w ćwiczeniach wolnych, na poręczach oraz na równoważni. W skoku awans do finału uzyskała nasza reprezentantka Gabriela Janik, która na etapie kwalifikacji zajmowała piąte miejsce. W finale zaprezentowała dwa skoki, z czego za pierwszy z nich uzyskała 13.633 pkt. Drugi skok Polka wykonała lepiej i tym samym zdobyła 13.766 pkt. W łącznej ocenie podopieczna CWZS Zawisza uzbierała 13.699 pkt. Mimo, że nasza reprezentantka pozostawała na drugiej pozycji, to miejsca na podium pozbawiła jej reprezentantka Węgier Sara Peter, która zdobyła 14.066 pkt. Srebro wywalczyła Rosjanka Angelina Melnikova, której skoki ocenione zostały na 14.133 pkt. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentująca Słowenię Teja Belak.

W ćwiczeniach wolnych zwyciężyła reprezentantka Ukrainy Anastasiia Bachynska, która uzyskała 13.200 pkt. Srebro powędrowało w ręce reprezentującej Czechy Anety Holasovej (12.966 pkt), z kolei brąz wywalczyła Szwedka Jessica Castles, której układ oceniony został na 12.933 pkt. Na poręczach złoty medal niespodziewanie powędrował w ręce Rosjanki Angeliny Melnikovej, która uzyskała najwyższy wynik wśród startujących zawodniczek (14.466 pkt). Srebro wywalczyła reprezentantka Wielkiej Brytanii Becky Downie, która za swój występ na poręczach otrzymała 14.400 pkt. Z kolei podium zamknęła Anastasiya Alistratava z Białorusi, która zdobyła 14.233 pkt. Na równoważni najlepsza okazała być się Belgijka Nina Derwael, która za swój występ uzyskała 13.766 pkt. Na drugim stopniu podium stanęła Rosjanka Angelina Melnikova, która niewątpliwie Igrzyska Europejskie może zaliczyć do udanych, bowiem zdobyła aż cztery medale. Podium zamknęła reprezentująca Ukrainę Diana Varinska, która zdobyła 13.100 pkt.

Po szczegółowe wyniki na wszystkich przyrządach zapraszamy tutaj.