Mińsk 2019 - Kolarstwo torowe: Maksel trzeci na kilometr!

• Data publikacji: 29.06.2019, 18:15

Krzysztof Maksel zdobył brązowy medal w wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego. Polak przegrał jedynie z Tomasem Babkiem i Francesco Lamonem.

W sesji porannej odbyły się kwalifikacje do wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego. Krzysztof Maksel zajął 3. miejsce z czasem 1:01,185. Polak był wolniejszy od Włocha Francesco Lamona i Czecha Tomasa Babka. Wszystko rozstrzygnęło się jednak w finale z udziałem 8 zawodników. Maksel rozpoczął spokojnie, ale w końcówce pojechał niesamowicie szybko i objął prowadzenie z wynikiem 1:01,351.

Polak po swoim przejeździe był już pewny medalu i czekał na przejazdy Babka i Lamona. Czech pojechał zdecydowanie szybciej od Polaka, który spadł na drugie miejsce. Jako ostatni z kilometrem zmierzył się Francesco Lamon. Włoch uzyskał drugi wynik i zepchnął Maksela na trzecie miejsce. To już trzeci medal dla Polski podczas Igrzysk Europejskich na welodromie w Mińsku.