MŚ kobiet: Holandia wygrała z Włochami

• Data publikacji: 29.06.2019, 16:57

Holandia została kolejnym półfinalistą Mistrzostw Świata kobiet. Oranje pokonały Włochy 2:0, a na listę strzelczyń wpisały się Vivianne Miedema i Stephanie van der Gragt.

Pierwsza połowa spotkania przebiegła pod dyktando faworyzowanych Holenderek. Mimo to Oranje nie potrafiły sfinalizować swoich akcji. Gole zobaczyliśmy dopiero w drugiej połowie. W 70. minucie gola zdobyła Vivianne Miedema. 22-latka wykorzystała dokładne dośrodkowanie Spitse i skierowała głową piłkę do bramki. Chwilę później Holenderki mogły świętować po raz drugi. Spitse ponownie wcieliła się w rolę asystentki, a na listę strzelczyń wpisała się Stephanie van der Gragt. Obrończyni FC Barcelony podobnie jak Miedema zdobyła gola głową. Holenderki mimo, że dominowały rywalki, to potrzebowały stałych fragmentów gry, by przechylić szalę na swoją stronę. Wystarczy wspomnieć o sytuacjach bramkowych - 21:5 dla Holandii! Włoszki broniły się jak mogły, często nawet dopuszczały się do brutalnych fauli, za które obejrzały aż cztery żółte kartki. Ostatecznie to Holandia, zgodnie z oczekiwaniami, przechodzi do półfinału. Na rywalki muszą jednak poczekać co najmniej do dzisiejszego wieczora, kiedy zakończy się mecz Niemcy - Szwecja.

Włochy - Holandia 0:2 (0:0)

70' Miedema, 80' van der Gragt