Kajakarstwo górskie – PŚ: kosztowne błędy Hedwiga w finale

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 29.06.2019, 15:35

Grzegorz Hedwig zajął 10. miejsce w konkursie kanadyjkarzy na Pucharze Świata w Lubljanie. Polak miałby szansę na uplasowanie się znacznie wyżej w stawce, gdyby nie potworne błędy w pierwszym sektorze toru.

Polak w decydującym przejeździe dwukrotnie ominął bramkę. Pierwszy raz przydarzyło mu się to przy okazji szóstej, drugi, chwilę później na podjazdowej z numerem osiem. Skutecznie pozbawiło to naszego reprezentanta szans na walkę o lepsze niż 10. miejsce podczas dzisiejszych zawodów. Hedwig przejechał pozostałą część toru bezbłędnie, ale nie miało to już większego znaczenia dla klasyfikacji końcowej. Szkoda, bo tor w słoweńskiej stolicy wyraźnie pasował naszemu kanadyjkarzowi. Bardzo dobrze prezentował się w eliminacjach i półfinale, w którym mimo czterech karnych sekund zdołał zająć miejsce, dające awans do finału.

W nim najlepszy był dość niespodziewanie Włoch Roberto Colazingari, który nie notował do tej pory nawet miejsc na podium w zawodach o podobnej randze. Drugie miejsce padło łupem Słoweńca Anze Bercica, a trzecie Alexandra Slafkovsky’ego ze Słowacji.

Podobnie prezentowało się podium w damskim konkursie C1. Wygrała Włoszka Stefanie Horn tuż przed Słowenką Evą Tercelj. Podium uzupełniła natomiast Ukraina Viktoriia Us. Obie Polki startujące w Lubljanie w tej konkurencji odpadły z rywalizacji w fazie półfinałowej. Natalia Pacierpnik sklasyfikowana została na 15. miejscu, a Joanna Mędroń 14 lokat niżej.