Mińsk 2019: dzień 8. [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 28.06.2019, 14:27

Ósmy dzień rywalizacji w ramach II Igrzysk Europejskich w Mińsku przyniesie polskim kibicom mnóstwo emocji! O medale będą walczyć między innymi kolarze, zapaśniczki, czy też bokserki. Nasza relacja rozpocznie się jednak przy stole tenisowym, gdyż o finał imprezy zagra nasza kobieca drużyna!

Starty Polaków                                             Program Dnia

Relacja na żywo

To już wszystko na dziś. Kolejny udany dzień za nami. Zapraszamy na jutro.

Kolarstwo torowe - Damian Sławek zajął odległe 15. miejsce. Drugi złoty medal zdobył Grek Christos Volikakis. Do końca walczył z nim Holender Jan Willem van Schip, ale musi zadowolić się srebrem. Podium uzupełnił Rosjanin Dimitri Mukhomjedarow.

Kolarstwo torowe - Niestety, Polak został zdublowany i nie będzie się liczył w walce o wysokie miejsce.

Kolarstwo torowe - Dwa punkty na trzecim finiszu zdobył Damian Sławek.

Kolarstwo torowe - Ostatnią konkurencją jest wyścig punktowy mężczyzn, w którym wystartuje Damian Sławek.

Kolarstwo torowe - Złoto dla Litwinki Simony Krupeckaite, srebro dla Holenderki Shanne Braspennincx, a brąz dla Rosjanki Darii Szmelewej.

Kolarstwo torowe - Urszula Łoś dała się zamknąć na ostatnim okrążeniu i udało jej się wyprzedzić tylko jedną rywalkę. Polka zajęła więc piąte miejsce.

Kolarstwo torowe - Przed nami finał keirinu kobiet z Urszula Łoś.

Kolarstwo torowe - Niestety, Rafał Sarnecki był trzeci w swoim repasażu i już pożegnał się z rywalizacją.

Kolarstwo torowe - Po złoty medal sięgnęła Holenderka Kirsten Wild. Na drugim miejscu finiszowała Włoszka Martina Fidanza, a trzecia była Białorusinka Hanna Tserakh.

Kolarstwo torowe - Ależ niewiele brakowało Justynie Kaczkowskiej do medalu. Jeszcze na ostatnim wirażu była pierwsza, ale ostatecznie skończyła tuż za podium.

Kolarstwo torowe - Za zawodniczkami połowa dystansu, a tempo jest bardzo spokojne. Żadna z kolarek nie próbowała ataku na nadrobienie okrążenia.

Kolarstwo torowe - Startuje właśnie wyścig scratch kobiet. Polskę w tej konkurencji reprezentuje Justyna Kaczkowska. Mamy nadzieję, że pójdzie w ślady Filipa Prokopyszyna i powalczy o medal.

Kolarstwo torowe - Urszula Łoś finiszowała na trzeciej pozycji minimalnie wyprzedzając Belgijkę Nicky Degrendele i awansowała do finału A.

Lekkoatletyka - Ukraina z drużynowym złotem w lekkiej atletyce! Świetny bieg Pozdniakowa na trzeciej zmianie i Białorusini muszą zadowolić się srebrem. Brązowy medal wywalczyli Niemcy.

Kolarstwo torowe - W pierwszym wyścigu półfinałowym keirinu kobiet zobaczymy Urszulę Łoś.

Boks - Aj blisko było sensacji! Wójcik przegrywa z Fontijn, ale tylko 2-3. Mamy kolejny brązowy medal!

Lekkoatletyka - Nedasekow i Herman wygrywają swoje konkurencję, dając gospodarzom po 12 punktów, ale wystarczyło to tylko do wyrównania wyniku Ukraińców. W biegu pościgowym, obie reprezentacje wystartują w tym samym czasie. Ostatnia konkurencja rozstrzygnie też o brązie - Czesi i Niemcy również wystartują w tym samym momencie.

Kolarstwo torowe - Niestety, Rafał Sarnecki nie zdołał pokonać Denisa Dimitrjewa i po raz kolejny zobaczymy go w repasażach.

Kolarstwo torowe - Mateusz Rudyk awansował do ćwierćfinału. Po zaciętym finiszu wystawił koło na kresce i minimalnie pokonał Rosjanina.

Boks - Polka nie jest faworytką tego starcia. Fontijn to wicemistrzyni olimpijska z Rio i obrończyni złota Igrzysk Europejskich.

Boks - Tymczasem swoją walkę półfinałową w wadze średniej z Holenderką Nouchką Fontijn rozpoczęła Elżbieta Wójcik.

Kolarstwo torowe - W 1/8 finału sprintu przeciwnikami naszych sprinterów będą Rosjanie. Mateusz Rudyk zmierzy się z Pawłem Jakuszewskim, a Rafał Sarnecki z Denisem Dimitrjewem.

Zapasy - Koniec walki. Katarzyna Mądrowska przegrywa 2-8 i zajmuje piąte miejsce.

Zapasy - Rumunka zdecydowanie dominuje na macie. Już 6-0!

Zapasy - Chyba znowu nie będzie medalu. Już 4-0 dla Incze.

Zapasy - Nie zaczyna się dobrze. Rumunka prowadzi 2-0.

Zapasy - rozpoczęła się walka o brązowy medal w wadze -62 kg między Katarzyną Mądrowską, a Krisztą Incze z Rumunii.

Lekkoatletyka - Po sześciu konkurencjach na podium bez zmian, choć Białorusini są już coraz bliżej Ukraińców, a za chwilę do rywalizacji przystąpią Maksim Nedasekow i Elwira Herman - zdobywcy złotych medali w konkurencjach indywidualnych.

Kolarstwo torowe - W wyścigu finałowym Rosjanie dogonili Włochów i sięgnęli po złote medale.

Kolarstwo torowe - Szwajcarzy zdobyli brązowe medale w wyścigu drużynowym na 4 km po pokonaniu Białorusinów.

Boks - Sandra Drabik z brązowym medalem! Polka niestety uległa Cakiroglu 0-5, w związku z czym to Turczynka wystąpi w finale, ale i tak mamy powody do radości!

Boks - Walkę półfinałową w wadze muszej rozpoczęła Sandra Drabik. Jej rywalką jest Buse Cakiroglu z Turcji.

Kolarstwo torowe - Mamy drugiego Polaka w 1/8 finału sprintu. Rafał Sarnecki na ostatniej prostej wyprzedził Węgra i wygrał ten wyścig.

Zapasy - Koniec! Demirhan z brązowym medalem, Łukasiak z 5. miejscem. Turczynka wygrała 6-2. Około 18:20 na macie pojawi się Katarzyna Mądrowska, która również powalczy o brązowy medal.

Zapasy - Ciężko będzie odwrócić losy walki, ale udało się Łukasiak poprawić nieco rezultat, dzięki zdobyciu dwóch punktów.

Kolarstwo torowe - W repasażu Rafał Sarnecki zmierzy się z Węgrem Sandorem Szalontayem.

Zapasy - Ledwo zaczęła się druga połowa walki i już kolejne punkty na koncie Demirhan – 0-6.

Kolarstwo torowe - Złote medale wywalczyły Włoszki, które w decydującym wyścigu pokonały Brytyjki.

Zapasy - Nie minęła jeszcze połowa walki, a Turczynka prowadzi już 4-0. Raczej nie będzie medalu dla Polki.

Zapasy - Swój pojedynek o brązowy medal kategorii do 50 kg z Turczynką Evin Demirhan rozpoczęła Anna Łukasiak. Niestety Polka przegrywa już 0-2.

Lekkoatletyka - Po trzech konkurencjach meczu finałowego, na prowadzeniu Ukraińcy. Za nimi, na razie plasują się gospodarze i Czesi.

Kolarstwo torowe - I JEST ONA WYKORZYSTANA. POLKI ROZPOCZĘŁY WOLNIEJ, ALE DRUGĄ CZĘŚĆ DYSTANSU PRZEJECHAŁY ZNAKOMICIE I SIĘGNĘŁY PO BRĄZOWY MEDAL. BRAWO!

Kolarstwo torowe - Teraz przed nami pierwsza dziś szansa medalowa. Nasza żeńska drużyna w składzie: Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz i Nikol Płosaj powalczy o brązowy medal z Białorusinkami.

Kolarstwo torowe - Mistrz olimpijski w sprincie i keirinie z Rio de Janeiro Jason Kenny okazał się za mocny dla Rafała Sarneckiego. Polak powalczy jeszcze w repasażach.

Kolarstwo torowe - Mateusz Rudyk nie dał szans Hiszpanowi Peralcie i zameldował się w kolejnej fazie rywalizacji.

Kolarstwo torowe - Wracamy na tor w Mińsku. Za chwilę pojedynki w 1/16 sprintu mężczyzn. Mateusz Rudyk w trzecim wyścigu zmierzy się z Hiszpanem Juanem Peraltą Gasconem, a rywalem Rafała Sarneckiego będzie Brytyjczyk Jason Kenny.

Tenis stołowy - Rumunki wygrały 3:2 z Węgierkami w drugim półfinale turnieju drużynowego. Tym samym jutro o 9:00 polskiego czasu w meczu o brązowy medal Polki zmierzą się właśnie z reprezentantkami Węgier.

Kolarstwo torowe - Urszula Łoś wygrała wyścig repasażowy i awansowała do półfinału. Marlena Karwacka była druga, ale odpadła z dalszej rywalizacji.

Kolarstwo torowe - Ostatnim startem pierwszej dzisiejszej sesji na torze w Mińsku będą repasaże keirinu kobiet. Obie Polki zobaczymy w czwartym wyścigu.

Kolarstwo torowe - Polacy zostaną sklasyfikowani na piątym miejscu. W finale pojadą Włosi i Rosjanie, a w wyścigu o trzecie miejsce Białorusini i Szwajcarzy.

Kolarstwo torowe - Polacy pojechali w czasie 4:00.009 i wygrali z Ukraińcami. Zobaczymy na co ten wynik pozwoli.

Strzelectwo - Niestety, Polacy zajmują piąte miejsce w fazie półfinałowej konkurencji mieszanej w pistolecie na strzelnicy 25-metrowej i nie zaprezentują się w dalszej fazie rywalizacji.

Kolarstwo torowe - Teraz na dystansie 4 km będziemy mężczyzn. Polacy pojadą w drugim wyścigu z Ukraińcami. Biało-czerwoni wystąpią w składzie: Daniel Staniszewski, Szymon Krawczyk, Filip Prokopyszyn i Damian Sławek.

Kolarstwo torowe - Włoszki i Białorusinki uzyskały lepsze czasy od Polek. W finale pojadą Włoszki i Brytyjki, a my o godzinie 17:25 zmierzymy się o brąz z Białorusią.

Boks - Koszewska!!! Polka pokonuje Walsh na punkty i jutro powalczy o złoto!

Kolarstwo torowe - 4:26.867 to czas Polek, ale Brytyjki były szybsze o prawie sześć sekund.

Kolarstwo torowe - Polki pojadą w składzie: Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz i Nikol Płosaj.

Boks - Z lekkim opóźnieniem, ale zaczęły. Koszewska czy Walsh?

Kolarstwo torowe - Teraz w pierwszej rundzie walczą drużyny w wyścigu na dochodzenie. W trzecim wyścigu Polki pojadą z Brytyjkami.

Kolarstwo torowe - Rafał Sarnecki również zameldował się w 1/16 po pokonaniu Czecha Pavla Kelemena.

Boks - W pierwszym półfinale Włoszka - Assunta Canfora pokonała nieznacznie Niemkę - Nadine Apetz.

Boks - Za chwilę na ringu pojawi się Karolina Koszewska, która powalczy z Irlandką - Grainne Walsh o awans do finału w kat. do 69 kg.

Strzelectwo - Z wynikiem 555 punktów i 3. miejscem Klaudia Breś i Piotr Daniluk awansują do dalszej fazy rywalizacji! Joanna Tomala i Oskar Miliwek zakończyli kwalifikacje na 12. pozycji.

Strzelectwo - Dobrze wygląda na razie postawa Breś i Daniluka. Są aktualnie na 3. miejscu.

Kolarstwo torowe - Mateusz Rudyk bez problemów poradził sobie z Azerem Omelczenką i awansował do 1/16.

Kolarstwo torowe - Urszula Łoś zajęła trzecie miejsce i także będzie musiała przebijać się przez repasaże.

Kolarstwo torowe - W 1/32 sprintu mężczyzn Mateusz Rudyk zmierzy się z Azerem Sergiejem Omelczenko, a Rafał Sarnecki z Czechem Pavlem Kelemenem.

Kolarstwo torowe - Marlena Karwacka zajęła w swoim wyścigu ostatnie szóste miejsce i o awans do półfinału powalczy w repasażach.

Kolarstwo torowe - W dwóch pierwszych wyścigach najlepsze były Holenderki. W pierwszym triumfowała Shanne Braspennincx, a w drugim Laurine van Riessen.

Strzlectwo - Tomala i Miliwek z wynikiem 541 punktów zajmują w tej chwili 7. miejsce. Miejmy nadzieję, że lepiej w tych kwalifikacjach zaprezentują się Klaudia Breś i Piotr Daniluk.

Kolarstwo torowe - Kolejną konkurencją jest pierwsza runda keirinu kobiet. Marlena Karwacka pojedzie w trzecim wyścigu, a Urszula Łoś w czwartym.

Kolarstwo torowe - Dwóch znakomitych Holendrów okazało się lepszych od naszego reprezentanta. Wygrał Jeffrey Hoogland ze świetnym wynikiem 9.448. Drugi był Harrie Lavreysen (9.628). Mateusz Rudyk zajął trzecie miejsce, a Rafał Sarnecki był 16.

Kolarstwo torowe - Świetnie 200 m przejechał Mateusz Rudyk i z czasem 9.700 aktualnie prowadzi.

Tenis stołowy - Aj... Niestety 9-11. Mittelham triumfuje. Niemki zagrają jutro w finale, a Polki "tylko" o brąz. A było tak blisko.

Tenis stołowy - Ale nerwowo... 9-9!

Tenis stołowy - Li Qian prowadzi 8-5! Polska 3 punkty od finału!

Kolarstwo torowe - Nowym liderem z czasem 9.807 został Francuz Gregory Bauge.

Strzelectwo - Tymczasem trwają już kwalifikacje drużyn mieszanych w pistolecie sportowym 25 metrów. Joanna Tomala i Oskar Miliwek zajmują aktualnie 8. miejsce.

Strzelectwo - Aleksandra Jarmolińska i Jakub Werys kończą kwalifikacje skeetu na 10. miejscu z wynikiem 136 punktów. O złoto powalczą dwie pary włoskie. W starciu o brązowy medal zobaczymy duety z Wielkiej Brytanii i Czech.

Kolarstwo torowe - Teraz najlepszym rezultatem legitymuje się Jason Kenny z Wielkiej Brytanii - 9.837. Rafał Sarnecki spadł na czwartą pozycję.

Tenis stołowy - Jest wyrównanie! Li wygrywa seta 11-8! A więc piąta partia piątego spotkania zadecyduje o tym kto zagra w finale – Polska czy Niemcy?

Kolarstwo torowe - Rafał Sarnecki uzyskał czas 10.128 i w tej chwili prowadzi.

Kolarstwo torowe - Przed nami drugi dzień zmagań na torze w Mińsku. Rozpoczynamy od eliminacji sprintu mężczyzn, w których zobaczymy Rafała Sarneckiego i Mateusza Rudyka.

Tenis stołowy - Nie jest dobrze. Li Qian przegrywa trzeciego seta stosunkiem 11:8 i aby myśleć o końcowym zwycięstwie musi być lepsza od Mittelham w dwóch kolejnych setach.

Tenis stołowy - Czas przy stanie 5:4 dla Polki.

Tenis stołowy - Słaby moment Polki. Niemka Mittelham zwycięża w drugim secie do 5.

Strzelectwo - Niestety... Ostatnia seria kwalifikacyjna jak na razie bardzo nieudana w wykonaniu Jarmolińskiej i Werysa. Spadli na 12. miejsce. Finału raczej nie będzie.

Tenis stołowy - Li Qian bardzo dobrze weszła w mecz. Pierwszy set kończy się wynikiem 11:4 dla Polki.

Tenis stołowy - Wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Natalia Bajor przegrywa z Han Ying 0:3. Za moment dojdzie do decydującego pojedynku. Li Qian zmierzy się z Niną Mittelham.

Tenis stołowy - Drugi set również przegrany przez Natalię Bajor. Naprawdę trudno sprzeciwić się jest Niemce.

Zapasy - Niestety Edgar Babayan również może już liczyć tylko na repasaż. Przegrał z Maksimoviciem 1-3.

Tenis stołowy - Ciężko będzie powalczć Natalii Bajor z Han Ying. Polka ulega w pierwszym secie do 2.

Tenis stołowy - Znakomita końcówka w wykonaniu Natalii Partyki. Polka wygrywa czwartego seta do 4. Tym samym Polska obejmuje prowadzenie 2:1 w całym spotkaniu.

Tenis stołowy - Przy stanie 3:3 kontrowersyjna akcja, Niemcy protestują, że piłka po ich stronie nie odbiła się od stołu, ale od metalowej części siatki.

Zapasy - Niedługo na macie pojawi się walczący w kategorii -77 kg w stylu klasycznym Edgar Babayan. Rywalem reprezentanta Polski w 1/8 finału będzie Serb Aleksandar Maksimović.

Zapasy - Niestety w 1/8 finału w kategorii -67 kg w stylu klasycznym przegrał Mateusz Bernatek. Polak uległ 5-7 Enesowi Basarowi z Turcji.

Tenis stołowy - Gorszy moment naszej reprezentantki. Partyka przegrywa trzeciego seta 11:5.

Tenis stołowy - Brawo Natalia Partyka! Polka wygrywa drugiego seta do 8 i jest coraz bliżej zwycięstwa w całym spotkaniu.

Strzelectwo - Najlepiej na strzelnicy spisują się pary włoskie. Chiara Caneiro i Gabrielle Rosetti w dwóch seriach mieli tylko dwa pudła, a Diana Bacosi i Riccardo Filippelli trzy. Jarmolińska i Werys nie trafili siedem razy i są na czwartej pozycji.

Tenis stołowy - Dobre tempo gry narzuciła nasza reprezentantka. Niemka łatwo nie sprzeda jednak skóry. Jest remis 6:6.

Tenis stołowy - Doskonałe wieści z tenisowego centrum. Polka wygrywa pierwszego seta 11:8.

Tenis stołowy - Gra już Natalia Partyka. Przeciwniczką Shan Xiaona.

Zapasy - Wrzesień niestety przegrała 1-7, ale wieczorem o brązowy medal powalczy Katarzyna Mądrowska, która wygrała 3-2!

Tenis stołowy - Polka nie nawiązuje poważniejszej walki w trzecim secie. Przegrywa w konsekwencji całe spotkanie.

Zapasy - W repasażach walczą już nasze zapaśniczki. W kategorii -57 kg Jowita Wrzesień niestety przegrywa z Norweżką Grace Bullen 1-7. W kategorii -62 kg Katarzyna Mądrowska prowadzi z Niemką Luzie Manzke 2-0.

Tenis stołowy - Drugi set również zapisuje na swoje konto Han Ying. Ciężko będzie odwrócić losy tego spotkania.

Strzelectwo - Jarmolińska i Werys spadli na 4. miejsce, jednak różnice w czołówce nie są duże.

Tenis stołowy - Niestety, Polka przegrywa pierwszego seta 11:9.

Tenis stołowy - Li Qian odrobiła większość strat. Przegrywa już jedynie 8:7.

Tenis stołowy - Więcej cierpliwości wykazuje na razie Niemka i prowadzi 8:4.

Tenis stołowy - To będzie długi pojedynek. Za nami już kilka minut gry, a rozegrano dopiero siedem punktów.

Tenis stołowy - Rozgrzewkę kończą już Li Qian ora Han Ying. Za moment początek spotkania.

Tenis stołowy - Ostatnia partia najbardziej wyrównana, ale ponownie wygrana. Polki prowadzą w całym meczu 1:0.

Strzelectwo - Wciąż wysoko plasuje się też mikst Aleksaandra Jrmolińska/Jakub Werys w skeecie. Polacy klasyfikowani są na razie na trzecim miejscu.

Tenis stołowy - Półfinałowy bój z Niemkami rozpoczęła też drużyna naszych tenisistek. Debel Partyka/Bajor wygrywa na razie z Mittelham/Shan 2:0. Trwa trzecia partia.

Strzelectwo - Doskonałe wieści ze strzelnicy. Jakub Werys oraz Aleksandra Jarmolińska prowadzą na razie w eliminacjach drużyn mieszanych w skeecie.

Nasza dzisiejsza relacja rozpocznie się przed 9:00 rano.